Nowa generacja Skody Superb już jest. Znamy pierwsze szczegóły

Czeska limuzyna wkracza na salony. Nowa generacja modelu Superb została już oficjalnie zaprezentowana podczas Salonu Samochodowego w Genewie. Czym różni się w porównaniu do poprzedniej generacji? Mu już wiemy. (Fotografia... Czytaj dalej

Czeska limuzyna wkracza na salony. Nowa generacja modelu Superb została już oficjalnie zaprezentowana podczas Salonu Samochodowego w Genewie. Czym różni się w porównaniu do poprzedniej generacji? Mu już wiemy.

(Fotografia ze źródła: informacje prasowe i flickr.com CC)

Tak wygląda najnowsza generacja modelu Skoda Superb

Skoda Superb nowej generacji została właśnie zaprezentowana. Lista zmian we wnętrzu oraz w samej linii nadwozia w porównaniu do poprzedniczki jest całkiem obszerna. Superb nabrała zupełnie innych kształtów, jest tera bardziej dynamiczna i spójna pod względem stylistycznym (zarzut do II generacji modelu Superb w wersji sedan).

Poza tym Superb ma teraz w standardzie nowoczesne bi-ksenonowe światła, a także wiele nowoczesnych rozwiązań technologicznych jakie nie były dotąd dostępne w Superbie.

Superb nowej generacji jest także większa, bo o 8 centymetrów dłuższa. Zwiększyła się także przestrzeń bagażowa – zgodnie z deklaracjami producenta, aż 625 litrów, czyli o 39 litrów więcej w porównaniu do najnowszego Passata.

Klienci będą mogli wybierać między 8 jednostkami napędowymi z funkcją Start & Stop, a w tym: 5 silników benzynowych (zakres mocy 125 do 280 KM) i 3 silniki wysokoprężne (zakres mocy 120 do 190 KM).

Oceń ten artykuł

Nowa generacja Skody Superb już jest. Znamy pierwsze szczegóły

Oceń
Ocena 5/5 na podstawie 1 ocen
  1. Octavia pisze:

    Powiem tylko tyle, że nowa Skoda Superb jest po prostu poprawna. Nie mam w sumie jej nic do zarzucenia, ale też niczym specjalnym mnie nie zachwyciła. Jest duża, z klasą i nowoczesna i przede wszystkim bardzo komfortowa. Sam powoli zastanawiam się, czy nie powinienem sprzedać swojej Octavii I generacji, nie dorzucić jakichś 20 tys. na zakup dobrego egzemplarza II generacji tego modelu w jakiejś lepszej opcji wyposażeniowej. Szkoda tylko, że większość ostatnich roczników Superba II to są wadliwe jednostki 2,0 TDI i 1,4 TSI, a jakby tego było mało, to sporo z nich ma te automatyczne skrzynie biegów typu DSG, które słyną z wysokiej awaryjności. No nic, jeszcze się zastanowię.

  2. Audi pisze:

    Mnie się tam podoba, szczególnie we wnętrzu odwalili kawał solidnej roboty, bo jeśli chodzi o nadwozie, to trochę za dużo tych ostrych linii, ale co kto tam lubi. Widziałem Superba na fotografiach chyba w najbogatszej konfiguracji, z ciemnymi skórami, nawigacją, to muszę przyznać, że robi niesamowicie dobre wrażenie. Poza tym to nadal duża limuzyna, która może spokojnie konkurować z Oplem Insygnią, VW Passatem. No może do Audi A6 jeszcze trochę brakuje, ale kto wie? Może za kilka lat dogonią i Audi.

Dodaj komentarz