Powstanie BMW serii 9? Tego nie da się wykluczyć

Gdyby ktokolwiek miał wątpliwości, czy BMW wprowadzi konkurencja dla Mercedesa Klasy S Cabrio, to dziś odpowiadamy - prawdopodobnie tak. Kiedy seria 9 miałaby pojawić się w sprzedaży? To nadal tajemnica.... Czytaj dalej

15 marca 2015
Artykuł z kategorii: Wiadomości, Wiadomości samochodowe

Gdyby ktokolwiek miał wątpliwości, czy BMW wprowadzi konkurencja dla Mercedesa Klasy S Cabrio, to dziś odpowiadamy – prawdopodobnie tak. Kiedy seria 9 miałaby pojawić się w sprzedaży? To nadal tajemnica.

Co wiemy na temat serii 9 od BMW?

Mimo że seria 6 nie ma powodów do wstydu, to w porównaniu z Mercedesem Klasy S Cabrio przegrywa pod względem prestiżu, poziomu wyposażenia i gabarytów. Niższa jest także sama cena, więc jeśli Bawarczycy chcą stworzyć konkurenta z prawdziwego zdarzenia, będą musieli wprowadzić do swojej oferty nowy model.

W mediach pojawiły się plotki, jakoby to BMW prowadziło prace nad serią 9, która miałaby powstać nie na jednej z płyt podłogowych jakie wchodzą do portfolio bawarskiego producenta, a na Rolls-Ryoce’u Wraith’u. Pomysł wydaje się naprawdę odważny, bo jeśli Niemcy zdecydują się na takie posunięcie, nowa seria 9 Cabrio może mierzyć grubo ponad 5 metrów długości. Z kolei pod maską wylądowałaby prawdopodobnie najmocniejsza wersja benzynowa silnika V8 o mocy 449 KM i pojemności 4.4 l.

Sam producent nie komentuje jednak tych rewelacji.

Oceń ten artykuł

Powstanie BMW serii 9? Tego nie da się wykluczyć

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie 0 ocen
  1. niezalogowany pisze:

    Nie wiem czy BMW seria 9 potrzebna. Moim zdaniem Mercedes S Cabrio wcale tak rewelacyjnie sprzedawał się nie będzie, więc jeśli BMW podejmie się wprowadzenia na rynek czegoś konkurencyjnego, to tylko ze względów ambicjonalnych, żeby utrzymać poziom w segmencie premium i nie odpuścić czołówki peletonu, czyli Mercedesa i Audi. Poza tym BMW powinno zająć się najpierw za przywrócenie do produkcji serii 8, a nie oni już myślą nad 9. Pomyłka według mnie.

  2. niezalogowany pisze:

    Według mnie powinni zrobić, bo inaczej dadzą argument Mercedesowi, dlaczego BMW nie powinno być traktowane na równi w tym samym segmencie. Wiadomo, że produkcja nie wszystkich modeli nakręca wyniki finansowe, ale dzisiaj każdy producent musi mieć kompletną ofertę, żeby nie odstawać od reszty.

  3. niezalogowany pisze:

    Mi się tam pomysł z serią 9 podoba. Czekam na pierwsze materiały koncepcyjne.

Dodaj komentarz