Dlaczego silnik się przegrzewa?

Forum dyskusyjne › Kategoria: Dyskusje › Dlaczego silnik się przegrzewa? 0 Dobre Słabe Dawid asked 12 miesięcy ago Cześć, od pewnego czasu mam kłopoty ze swoim samochodem. Jadę, jadę i... Czytaj dalej

15 marca 2023
Artykuł z kategorii:
Forum dyskusyjneKategoria: DyskusjeDlaczego silnik się przegrzewa?
Dawid asked 12 miesięcy ago
Cześć, od pewnego czasu mam kłopoty ze swoim samochodem. Jadę, jadę i nagle kontrolka mierząca temperaturę pokazuje mi mocno podwyższoną wartość. Mieliście coś takiego? Jak temu zaradzić?
6 odpowiedzi
niezalogowany answered 12 miesięcy ago
Sprawa jest związana z układem chłodzenia. Moim zdaniem właśnie tam tkwi przyczyna. Wydaje mi się, że po prostu chłodnica źle Ci działa i stąd masz takie właśnie kłopoty. Najlepiej byłoby po prostu podjechać do jakiegoś zakładu naprawczego, żeby dobry mechanik na to zerknął okiem. On na pewno powie Ci, co w tym wszystkim było nie tak. Samemu raczej trudno będzie Ci się w tym połapać, no chyba, że się dobrze znasz na samochodach.
niezalogowany answered 12 miesięcy ago
Użytkownik powyżej ma rację. Na 99% to problem właśnie z układem chłodzenia. Kiedyś miałem stary samochód, Skodę. Gdy jechałem dłuższy czas miałem podobne objawy, co Ty teraz. Musiałem po prostu przystanąć gdzieś na boku i otworzyć maskę. Gdy to zrobiłem od razu poleciała na mnie para :D Także z tym nie ma żartów. Dopiero mój szwagier, który jest mechanikiem mi z tym zrobił i w końcu miałem z tym spokój.
niezalogowany answered 12 miesięcy ago
Niestety też miałem z tym styczność. Dla mnie problemy z chłodnicą to można powiedzieć był w pewny okresie chleb powszedni. Naprawdę minęło mnóstwo czasu, zanim mechanik samochodowy się z tym uporał. Teraz jednak wiem, że zdecydowanie bardziej korzystniej byłoby po prostu kupić nowy samochód. Szkoda czasu na te wszystkie wizyty w zakładzie. Nie dość, że traci się czas, to jeszcze dodatkowo pieniądze.
niezalogowany answered 12 miesięcy ago
No ale nie każdy sobie może od razu kupić nowy samochód. Nie każdego po prostu jest na to stać. Czasami, jeśli ktoś ma kłopoty z chłodnicą, to po prostu musi zmierzyć się z tym tematem. Inaczej będzie musiał przerzucić się po prostu na inny środek lokomocji. Ja nie za bardzo miałem kasę na naprawy, nie mówiąc już o kupnie nowej fury. Jeździłem przez pewien czas busami i naprawdę nie wyszedłem na tym jakoś źle.
niezalogowany answered 12 miesięcy ago
Zdecydowanie trzeba podkreślić, że tego typu kłopotów absolutnie nie można bagatelizować. Problemy z chłodnicą to bowiem nie są przelewki. Jeśli ktoś sobie z tego nie zdaje sprawy, to jest naprawdę w sporych tarapatach. Naprawdę nie można machnąć ręką na takie kłopoty, bo samochód po prostu nie będzie się wkrótce w ogóle nie nadawał do jazdy. Dla mnie sprawa jest prosta. Trzeba udać się do mechanika i jak najszybciej rozwiązać tę kwestię.
niezalogowany answered 12 miesięcy ago
W sumie to gdybym ja miał problem z przegrzewającą się jednostką, to zaprowadziłbym samochód do ASO. Nie wiem, może gdybyś popytał na jakimś forum dla mechaników, to dostałbyś jakąś konkretniejszą pomoc, co z tym faktem zrobić, ale jeśli po prostu nie znasz się na tym, to może się w to nie ładuj. Szczególnie, że sam zbyt wielu informacji nam nie dałeś i nie wiemy czy to np. nie zasługa przeciekającego węża od chłodnicy, czy co. Pozdrawiam serdecznie, Darek.
Oceń ten artykuł

Dlaczego silnik się przegrzewa?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen