Dlaczego silnik się przegrzewa?

Forum dyskusyjne › Kategoria: Dyskusje › Dlaczego silnik się przegrzewa? 0 Dobre Słabe Dawid asked 1 rok ago Cześć, od pewnego czasu mam kłopoty ze swoim samochodem. Jadę, jadę i... Czytaj dalej

15 marca 2023
Artykuł z kategorii:
Forum dyskusyjneKategoria: DyskusjeDlaczego silnik się przegrzewa?
Dawid asked 1 rok ago
Cześć, od pewnego czasu mam kłopoty ze swoim samochodem. Jadę, jadę i nagle kontrolka mierząca temperaturę pokazuje mi mocno podwyższoną wartość. Mieliście coś takiego? Jak temu zaradzić?
6 odpowiedzi
niezalogowany answered 1 rok ago
Sprawa jest związana z układem chłodzenia. Moim zdaniem właśnie tam tkwi przyczyna. Wydaje mi się, że po prostu chłodnica źle Ci działa i stąd masz takie właśnie kłopoty. Najlepiej byłoby po prostu podjechać do jakiegoś zakładu naprawczego, żeby dobry mechanik na to zerknął okiem. On na pewno powie Ci, co w tym wszystkim było nie tak. Samemu raczej trudno będzie Ci się w tym połapać, no chyba, że się dobrze znasz na samochodach.
niezalogowany answered 1 rok ago
Użytkownik powyżej ma rację. Na 99% to problem właśnie z układem chłodzenia. Kiedyś miałem stary samochód, Skodę. Gdy jechałem dłuższy czas miałem podobne objawy, co Ty teraz. Musiałem po prostu przystanąć gdzieś na boku i otworzyć maskę. Gdy to zrobiłem od razu poleciała na mnie para :D Także z tym nie ma żartów. Dopiero mój szwagier, który jest mechanikiem mi z tym zrobił i w końcu miałem z tym spokój.
niezalogowany answered 1 rok ago
Niestety też miałem z tym styczność. Dla mnie problemy z chłodnicą to można powiedzieć był w pewny okresie chleb powszedni. Naprawdę minęło mnóstwo czasu, zanim mechanik samochodowy się z tym uporał. Teraz jednak wiem, że zdecydowanie bardziej korzystniej byłoby po prostu kupić nowy samochód. Szkoda czasu na te wszystkie wizyty w zakładzie. Nie dość, że traci się czas, to jeszcze dodatkowo pieniądze.
niezalogowany answered 1 rok ago
No ale nie każdy sobie może od razu kupić nowy samochód. Nie każdego po prostu jest na to stać. Czasami, jeśli ktoś ma kłopoty z chłodnicą, to po prostu musi zmierzyć się z tym tematem. Inaczej będzie musiał przerzucić się po prostu na inny środek lokomocji. Ja nie za bardzo miałem kasę na naprawy, nie mówiąc już o kupnie nowej fury. Jeździłem przez pewien czas busami i naprawdę nie wyszedłem na tym jakoś źle.
niezalogowany answered 1 rok ago
Zdecydowanie trzeba podkreślić, że tego typu kłopotów absolutnie nie można bagatelizować. Problemy z chłodnicą to bowiem nie są przelewki. Jeśli ktoś sobie z tego nie zdaje sprawy, to jest naprawdę w sporych tarapatach. Naprawdę nie można machnąć ręką na takie kłopoty, bo samochód po prostu nie będzie się wkrótce w ogóle nie nadawał do jazdy. Dla mnie sprawa jest prosta. Trzeba udać się do mechanika i jak najszybciej rozwiązać tę kwestię.
niezalogowany answered 1 rok ago
W sumie to gdybym ja miał problem z przegrzewającą się jednostką, to zaprowadziłbym samochód do ASO. Nie wiem, może gdybyś popytał na jakimś forum dla mechaników, to dostałbyś jakąś konkretniejszą pomoc, co z tym faktem zrobić, ale jeśli po prostu nie znasz się na tym, to może się w to nie ładuj. Szczególnie, że sam zbyt wielu informacji nam nie dałeś i nie wiemy czy to np. nie zasługa przeciekającego węża od chłodnicy, czy co. Pozdrawiam serdecznie, Darek.
Oceń ten artykuł

Dlaczego silnik się przegrzewa?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen