Tak wygląda nowe BMW M2. Mamy oficjalne zdjęcia

BMW pochwaliło się w końcu długo oczekiwanym modelem M2. Auto wyposażono w 3-litrową benzynę z dwiema turbinami, dzięki którym BMW przyspiesza do 100 km/h w czasie 4.2 sekundy. Garść informacji... Czytaj dalej

14 grudnia 2022
Artykuł z kategorii: Wiadomości, Wiadomości samochodowe

BMW pochwaliło się w końcu długo oczekiwanym modelem M2. Auto wyposażono w 3-litrową benzynę z dwiema turbinami, dzięki którym BMW przyspiesza do 100 km/h w czasie 4.2 sekundy.

Garść informacji o premierowym BMW M2

Nowe BMW M2 to następca dobrze znanego wszystkim BMW M1 Coupe. W porównaniu do poprzednika zmieniło się naprawdę wiele. Auto jest nie tylko szybsze, ale i znacznie ładniejsze – Bawarczycy zadbali o sportową linię nadwozia bez jakichkolwiek kompromisów.

fot. materiały prasowe

Technicznie także bez zarzutu. Przyszli kierowcy M2 znajdą pod maską silnik benzynowy o pojemności 3.0 l Twin-Turbo o mocy 365 KM, dzięki któremu M2 przyspiesza do prędkości 100 km/h w czasie zaledwie 4.2 s.

Sprzedaż BMW M2 rusza w I kw. przyszłego roku.

Oceń ten artykuł

Tak wygląda nowe BMW M2. Mamy oficjalne zdjęcia

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie 0 ocen
  1. Daniel pisze:

    W końcu mały i sportowy kompakt, który ma prawo się podobać. Poprzednia generacja, a właściwie M1 Coupe było co prawda naprawdę szybkie, ale stylistycznie odbiegało od tego, czego można było się po BMW spodziewać – szczególnie jeśli chodzi o tył i jego nieproporcjonalne lampy. Wnętrze wiadomo było idealnie spasowane itd., ale ja od razu wiedziałem, że BMW będzie musiało zmienić tej serii brand, bo M1 Coupe nie zostało zbyt ciepło przyjęte przez rynek. Nie ma się zresztą co dziwić. Pozdrawiam, Maciej.

  2. Kuba pisze:

    Konkret auto – jeśli tylko cena będzie w miarę atrakcyjna, to moim zdaniem M2 zrobi naprawdę furorę i przypuszczam, że będzie częściej odbierana w salonach od M3. Proporcje idealne. Może we wnętrzu mogłoby być nieco więcej miejsca, ale tez nie ma co narzekać, to klasa kompaktowa, więc wiadomo, że nie ma tutaj tyle przestrzeni, ile w Mondeo kombi. Eryk.

  3. Maks pisze:

    Powiem szczerze, że to małe M2 wygląda znacznie lepiej od M3 i M4. Nie wiem, może macie inne zdanie, ale według mnie proporcje tego auta są naprawdę doskonałe. Rewelacja jak dla mnie.

Dodaj komentarz