Niesamowite BMW M4 DTM Champion Edition. Jak się wam podoba?

BMW przygotowało specjalną wersję modelu M4. Wersja DTM Champion Edition powstała, aby uczcić pasmo zwycięstw wybitnego kierowcy - Marco Wittmana, który reprezentuje zespół BMW w zawodach typu DTM. Liczba egzemplarzy... Czytaj dalej

27 września 2022
Artykuł z kategorii: Wiadomości, Wiadomości samochodowe

BMW przygotowało specjalną wersję modelu M4. Wersja DTM Champion Edition powstała, aby uczcić pasmo zwycięstw wybitnego kierowcy – Marco Wittmana, który reprezentuje zespół BMW w zawodach typu DTM.

Liczba egzemplarzy DTM Champion Edition wyraźnie ograniczona

Niemiecki producent poinformował, że do sprzedaży wprowadzi w sumie 23 egzemplarze modelu M4 w wersji Champion Edition. 23 to nie przypadek, bo 23 to numer startowy Wittmana, kierowcy bawarskiego zespołu w rywalizacjach DTM.

(Fotografia ze źródła: informacje prasowe i flickr.com CC)

W porównaniu do bazowej wersji M4, auto wyróżnia się charakterystyczną bielą alpejską nadwozia, a także kolorowymi oznaczeniami na masce, grillu i tylnej klapie bagażnika. Poza tym ta limitowana edycja M4 zaprezentowana przez producenta otrzymała także nieco inne listwy progowe, splitter, a także oryginalne czarne, wykończone na mat alufelgi o rozmiarze 19 cali. BMW zapewnia, że pod względem napędu nie zaszły jednak żadne zmiany.

Poza tym na wybranych elementach wyposażenia pojawia się także autograf Wittmana, dotyczy m.in. listwy na desce rozdzielczej wykonanej z włókna węglowego, a także podświetlanych listwach progowych.

Co sądzicie na temat najnowszego BMW M4 DTM Champion Edition. Podoba się?

Oceń ten artykuł

Niesamowite BMW M4 DTM Champion Edition. Jak się wam podoba?

Oceń
Ocena 5/5 na podstawie 1 ocen
  1. nieśmiały pisze:

    Według mnie wygląda niesamowicie. Bardzo oryginalna kombinacja kolorów. Poza tym nie dodaliście, że BMW zdecydowało się na polakierowanie okładzin hamulców na kolor złoty, który świetnie komponuje się z całym nadwoziem. Jedyne co bym z tego modelu wyrzucił to ten numerek na drzwiach pasażera i kierowcy oraz napis WIT DTM Champion 2014, bo po kilku latach taka naklejka będzie szpeciła to nadwozie. Poza tym nie mam absolutnie żadnych uwag. BMW M4 Champion Edition wygląda okazale i wcale nie wieje kiczem tak tutaj niektórzy piszą.

  2. Bogdan Roguszka pisze:

    Wygląda dość odważnie jednak sądzę, że po kilku latach te kolorki trzeba byłoby jednak zdjąć. Nie mówię, że wyglądają jakoś obciachowo, ale o ile dzisiaj widziałbym to auto w takiej konfiguracji w moim garażu, to chyba za jakiś czas musiałbym pozbyć się tych naklejek – przynajmniej tego oznaczenia numeru 23 i naklejek przy słupkach tylnych na szybach pasażerów. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz