Skoda Superb w wersji dla wymagających. To linia Business

Oferta czeskiego producenta została właśnie rozszerzona o Superb'a w wersji Business, który jest absolutnie najbardziej komfortowym i luksusowym modelem Skody. Czym zaskakuje? Skoda Superb wykonana z dbałością o detale Zgodnie... Czytaj dalej

25 stycznia 2023
Artykuł z kategorii: Wiadomości, Wiadomości samochodowe

Oferta czeskiego producenta została właśnie rozszerzona o Superb’a w wersji Business, który jest absolutnie najbardziej komfortowym i luksusowym modelem Skody. Czym zaskakuje?

Skoda Superb wykonana z dbałością o detale

Zgodnie z komunikatem podanym przez producenta, Skoda Superb Business wykorzystuje rozwiązania wersji Elegancje, którą uzupełniono o szereg dodatków, a w tym m.in. nowe alufelgi w rozmiarze 18′, a także dymione szybu oraz kilkoma listwami, które wskazują, że mamy do czynienia z najbardziej luksusową konfiguracją modelu Superb.

Fot. materiały prasowe redakcji

W podstawowej konfiguracji Superb Business dysponuje elegancką tapicerką wykonaną w całości z naturalnej skóry, a także w pełni elektrycznymi fotelami. Kierowca może skorzystać także z dwustrefowej, automatycznej klimatyzacji oraz kilku innych dodatków.

Nowością jest podświetlenie przestrzeni na stopy dla pasażerów zasiadających na tylnej kanapie, a także moduł ułatwiający kierowcy parkowanie. Kierowcy mogą wybierać między kilkoma wersjami silnikowymi. W podstawowej wersji jednostka wysokoprężna 1,6 TDI o mocy 150, w najbogatszej 3,6 FSI V6 260 KM.

Oceń ten artykuł

Skoda Superb w wersji dla wymagających. To linia Business

Oceń
Ocena 5/5 na podstawie 1 ocen
  1. niezalogowany pisze:

    Robi dobre wrażenie. Oglądałem fotografie w sieci i prezentację wideo na YouTube i muszę przyznać, że Superb w wersji Business zrywa kapcie z nóg. Nie spodziewałem się nigdy, że Skoda może osiągnąć tak dużą popularność i że będzie mogła kiedykolwiek konkurować z VW. W sumie dla VAG to jest wszystko jedno, bo generalnie pieniądze zostają we wspólnej grupie kapitałowej. Czesi mogą być dumni ze Skody. Szkoda tylko, że my nie mamy nic swojego. Może w końcu zaprezentują Syrenę albo Warszawę? Czekam na premiery obu modeli od wielu miesięcy.

  2. Henryk pisze:

    Też chciałbym spotkać na polskiej drodze jakieś rodzime auto, ale nie wydaje mi się żeby to było możliwe w najbliższej perspektywie, a już na pewno nie kwestii kilku lat. Poza tym wydaje mi się, że technologicznie i tak nie będziemy w stanie dogonić zagranicznych producentów, bo dzisiaj auta są już tak wymagającymi i skomplikowanymi konstrukcjami, że czasy na wprowadzenie do sprzedaży swojej marki wiele lat są za nami. Pozdrawiam serdecznie.

Dodaj komentarz