Sześć elektrycznych modeli Skody trafi na rynek do 2026 roku

Czeski producent zapowiedział aż sześć nowych modeli elektrycznych samochodów, które premierę będą miały w latach 2024-2026. Przyszłe modele wydane zostaną pod szyldem "Let's explore", który ma na celu elektryfikację oferty... Czytaj dalej

26 kwietnia 2023
Artykuł z kategorii: Wiadomości, Wiadomości samochodowe

Czeski producent zapowiedział aż sześć nowych modeli elektrycznych samochodów, które premierę będą miały w latach 2024-2026. Przyszłe modele wydane zostaną pod szyldem „Let’s explore”, który ma na celu elektryfikację oferty marki. Co zatem przygotowała dla nas Skoda na zbliżające się lata? Przeglądamy.

Źródło: materiały prasowe producenta

Elektryfikacja marki

Żyjemy w czasach, w których praktycznie wszystkie marki samochodowe zaczynają skupiać swoją uwagę na produkcji aut elektrycznych oraz hybrydowych. Nie inaczej postępuje Skoda, która w przyszłych latach będzie zmierzać w kierunku elektrycznej, zrównoważonej mobilności.

Czym zaskoczy nas Skoda w najbliższych latach?

Nowe „elektryki” od Skody to:

  • Skoda Compact – model trafi na rynek jako pierwszy – już w 2024 roku. Będzie to elektryczny SUV, o oryginalnej nazwie Elroq. Jego przybliżona długość to około 4,5 m.
  • Skoda Small – będzie to tani, miejski samochód elektryczny. Jego przybliżona długość to ok. 4,1 m długości. Premiera w 2025 roku.
  • Skoda Enyaq i Enyaq Copue – to kompleksowo zmodernizowane wersje wydanych już samochodów, które na rynek trafią w 2025 roku.
  • Skoda Combi – nazwa sugeruje tutaj samochód o typowym kształcie kombi, lecz mamy tu raczej do czynienia z autem nieco przypominającym SUV-a coupe. Długość tego modelu to ok. 4,7 m. Premiera w 2026 roku.
  • Skoda Space – to duży, przestronny e-SUV, który pomieści aż 7 osób. Jest to produkcyjna wersja koncepcyjnego Vision 7S. Jego długość to ok. 4,9 m. Na drogach ujrzymy go dopiero w 2026 roku.
Źródło: materiały prasowe producenta

W ofercie przytrafi się również kilka modeli dla fanów aut spalinowych. Jeszcze w tym roku na rynek trafi zmodernizowana Skoda Kamiq oraz Scala, a także nowe odsłony Kodiaq i Suberb.

Oceń ten artykuł

Sześć elektrycznych modeli Skody trafi na rynek do 2026 roku

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie 0 ocen

Dodaj komentarz