Koniec VW Arteona. Kultowy model wycofany z produkcji

Volkswagen stawia na rentowność i zaczyna skupiać swoją uwagę na najlepiej sprzedających się modelach. Oznacza to koniec m.in. kultowego hatchback'a – Arteona, którego sprzedaż była niezadowalająca. Źródło: Unsplash zgodnie z... Czytaj dalej

4 września 2023
Artykuł z kategorii: Wiadomości, Wiadomości samochodowe

Volkswagen stawia na rentowność i zaczyna skupiać swoją uwagę na najlepiej sprzedających się modelach. Oznacza to koniec m.in. kultowego hatchback’a – Arteona, którego sprzedaż była niezadowalająca.

Źródło: Unsplash zgodnie z licencją

To koniec pewnej ery

Niemiecki producent ogłosił, że 2024 r. będzie ostatnim rokiem produkcji VW Arteona. Ogłoszenie to wiąże się z programem Accelerate Forward Volkswagena, w ramach którego firma skupia swoje wysiłki na stawaniu się bardziej wydajną i dochodową marką. Zdaniem dyrektora generalnego Volkswagena, Thomasa Schäfera, oznacza to skupienie się na mniejszej liczbie pojazdów produkowanych w dużych ilościach i jednoczesnym usuwaniu pojazdów generujących małe dochody, takich jak Arteon.

Arteon nie był opłacalny

Według danych sprzedaży VW, Arteon od dwóch lat znajduje się na ostrej spirali spadkowej. Producent sprzedał zaledwie 5537 Arteonów w 2021 r. i tylko 1742 w 2022 r. Porównując te liczby z ponad 375 000 i 300 000 sprzedanymi pojazdami ogółem przez Volkswagena w USA w tych latach, decyzja o zaprzestaniu produkcji modelu staje się oczywista. Volkswagen nie ogłosił jeszcze żadnego bezpośredniego następcy Arteona. Z żalem, ale także zrozumieniem przyjmujemy te przykre wieści i czekamy na zapowiedzi nowych pojazdów tej legendarnej marki.

Oceń ten artykuł

Koniec VW Arteona. Kultowy model wycofany z produkcji

Oceń
Ocena 3.8/5 na podstawie 10 ocen

Dodaj komentarz