VW znów zaskakuje. Niemiecki koncern pracuje nad Golfem w wersji sportowej R 400

Niemiecki producent pracuje nad usportowionym Golfem w wersji R400. Z potwierdzonych przez VW informacji wynika, że auto będzie bazowało na 2-litrowej jednostce napędowej o mocy 400 KM. Golf w naprawdę... Czytaj dalej

27 września 2022
Artykuł z kategorii: Wiadomości, Wiadomości samochodowe

Niemiecki producent pracuje nad usportowionym Golfem w wersji R400. Z potwierdzonych przez VW informacji wynika, że auto będzie bazowało na 2-litrowej jednostce napędowej o mocy 400 KM.

Golf w naprawdę mocnej konfiguracji napędowej

VW zdecydował o wprowadzeniu na rynek Golfa R 400 o mocy 400 KM. Auto oficjalnie zadebiutowało podczas salonu w Pekinie, ale już kilka tygodni wcześniej budziło dużo emocji.

Producent potwierdził, że VW Golf nowej generacji w wersji R 400 otrzyma silnik benzynowy o pojemności 2,0 l i mocy 400 KM, która będzie przenoszona na obie osie. Z jednostką napędową będzie współpracowała dobrze znana nam automatyczna skrzynia biegów DSG, dzięki której to auto ma rozpędzać się do prędkości 100 km/h w czasie niespełna 4 sekund, co jest wynikiem godnym pozazdroszczenia przez wiele modelu z segmentu Premium.

VW elektronicznie ograniczył prędkość maksymalną tego auta do poziomu 280 km/h.

Model, który widzicie na naszej fotografii w tej publikacji to egzemplarz koncepcyjny, ale zdaniem producenta, R 400 jaki pojawi się w sprzedaży nie będzie się od niego specjalnie różnił.

Oceń ten artykuł

VW znów zaskakuje. Niemiecki koncern pracuje nad Golfem w wersji sportowej R 400

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie 0 ocen

Dodaj komentarz