Nowy VW Golf R 333. Premiera zbliża się wielkimi krokami

Producent z Wolfsburga ukazał nową edycję limitowaną swojego legendarnego Golfa z linii R. Nowy model będzie miał swój debiut już 31 maja. Czy jest na co czekać? Źródło: Materiał promocyjny... Czytaj dalej

5 maja 2023
Artykuł z kategorii: Wiadomości, Wiadomości samochodowe

Producent z Wolfsburga ukazał nową edycję limitowaną swojego legendarnego Golfa z linii R. Nowy model będzie miał swój debiut już 31 maja. Czy jest na co czekać?

Źródło: Materiał promocyjny na kanale YouTube producenta: Volkswagen R

Czym jest nowy model Golfa?

Niespełna rok temu niemiecki producent pokusił się o wprowadzenie specjalnej edycji limitowanej dla oddania hołdu swojej 20-letniej linii R. W tym roku Volkswagen zadecydował, że na rynek trafi kolejna specjalna edycja, tym razem pod nazwą Golf R 333. Nazwa nowego hot-hatcha jest nieprzypadkowa, ponieważ auto prawie na pewno zadebiutuje z pokaźnymi 333 KM pod maską. Możemy spekulować, że pojazd podobnie do swojego poprzednika zostanie wyposażony w 2-litrowy silnik spalinowy, który będzie rozpędzać auto do 100km/h w 4,6 sekundy.

Jak prezentuje się nowy Golf?

Tego dokładnie jeszcze nie wiemy. Wiemy natomiast, że z pewnością będzie sprzedawany tylko jako hatchback w swojej klasycznej, niezmienionej sylwetce. Na materiale ukazującym nowego Golfa możemy zauważyć specjalne oklejenie z numerami 333, układ wydechowy Akrapovič, 19-calowe felgi Estoril oraz niebieskie znaczki linii R.

Oceń ten artykuł

Nowy VW Golf R 333. Premiera zbliża się wielkimi krokami

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie 0 ocen

Dodaj komentarz