Nowe hybrydy Toyoty przejadą aż 200 km w trybie elektrycznym

Toyota często słynie z nietuzinkowych i innowacyjnych pomysłów. Tym razem jest nie inaczej. Sprawdź, co Japończycy planują usprawnić w swoich pojazdach z napędem hybrydowym. Źródło: Unsplash zgodnie z licencją Taki... Czytaj dalej

12 maja 2023
Artykuł z kategorii: Wiadomości, Wiadomości samochodowe

Toyota często słynie z nietuzinkowych i innowacyjnych pomysłów. Tym razem jest nie inaczej. Sprawdź, co Japończycy planują usprawnić w swoich pojazdach z napędem hybrydowym.

Źródło: Unsplash zgodnie z licencją

Taki zasięg to nie lada wyczyn

Toyota w ostatnich latach mocno postawiła na rozwój swoich aut hybrydowych z napędami typu plug-in. Japoński producent niedawno zapowiedział, że w przyszłości zacznie wprowadzać na rynek pojazdy hybrydowe z możliwością ładowania, które w trybie elektrycznym będą w stanie przejechać nawet do 200 km! Japończycy jeszcze nie ujawnili żadnych szczegółów dotyczących mocy takich pojazdów, lecz jedno jest pewne – w niedalekiej przyszłości będziemy mogli mówić o swoistej rewolucji w segmencie pojazdów hybrydowych.

Przyszłość marki

Już w 2022 roku Toyota zaczęła inwestować w intensywny proces elektryfikacji swoich pojazdów. Do roku 2030 japoński producent będzie chciał zmniejszyć emisję CO2 samochodów spod swojego skrzydła o 33%. Do 2035 roku zaś, emisja ta ma zostać zmniejszona aż o około 50% w porównaniu z rokiem 2019. Historia dzieje się na naszych oczach i już niedługo będziemy mogli przekonać się, jak wpłynie ona nie tylko na dzieje motoryzacji, ale także losy całej naszej planety.

Oceń ten artykuł

Nowe hybrydy Toyoty przejadą aż 200 km w trybie elektrycznym

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie 0 ocen

Dodaj komentarz