Manualna skrzynia biegów w hybrydach. Nowość od Toyoty

Toyota wpadła na pomysł połączenia silników hybrydowych z manualną skrzynią biegów. Czy "manual" w hybrydzie ma w ogóle jakiś sens? Źródło: Unsplash zgodnie z licencją Sprzęgło w hybrydzie? Zgadza się.... Czytaj dalej

5 maja 2023
Artykuł z kategorii: Wiadomości, Wiadomości samochodowe

Toyota wpadła na pomysł połączenia silników hybrydowych z manualną skrzynią biegów. Czy „manual” w hybrydzie ma w ogóle jakiś sens?

Źródło: Unsplash zgodnie z licencją

Sprzęgło w hybrydzie?

Zgadza się. Japoński producent zapewne zauważył, że pewna część fanów motoryzacji tęskni za manualną skrzynią biegów poruszając się zelektryfikowanymi pojazdami. Toyota jako pierwsza marka w historii chce zastosować „manuala” w pełnej hybrydzie. Skrzynia manualna wraz ze sprzęgłem ma jednak zostać dołączona tylko do sportowych modeli japońskiego producenta.

Jak to działa?

Nowy system w hybrydach od Toyoty będzie polegał na częściowym blokowaniu zakresu pracy silników przy zmianie biegu. Auto jednak nigdy nam nie zgaśnie, a po wrzuceniu na luz zwyczajnie wróci do systemu jazdy hybrydowej. Pedał sprzęgła ma być połączony z silnikami i systemem sterującym pojazdu, co w praktyce ma nam dawać większą frajdę z jazdy. Taki system wydaje się być na swój sposób wymuszony, lecz kto wie… Być może jest to cichy początek ery renesansu w pojazdach hybrydowych.

Oceń ten artykuł

Manualna skrzynia biegów w hybrydach. Nowość od Toyoty

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie 0 ocen

Dodaj komentarz