Znamy ceny premierowej Hondy Civic Type R. Ciekawi?

Japoński producent podał już oficjalny cennik najnowszego Civica w wersji usportowionej typu Type R. Auto w podstawowej konfiguracji z jednostką o mocy 120 KM to koszt ponad 120 tys. złotych.... Czytaj dalej

5 grudnia 2022
Artykuł z kategorii: Dyskusje, Wiadomości, Wiadomości samochodowe

Japoński producent podał już oficjalny cennik najnowszego Civica w wersji usportowionej typu Type R. Auto w podstawowej konfiguracji z jednostką o mocy 120 KM to koszt ponad 120 tys. złotych.

fot. materiały prasowe Honda

Długo oczekiwany Civic Type R właśnie pojawił się w sprzedaży na polskim rynku

W najnowszym materiale prasowym opublikowanym przez Hondę czytamy, że za bazową wersję modelu Civic Type R przyjdzie nam zapłacić około 126 tys. złotych.

Dla najbardziej wymagających czeka także wersja z silnikiem o mocy 310 KM Type R GT za nieco ponad 144 tys. złotych. Do dyspozycji przyszłego właściciela będzie także wysoki moment obrotowy (400 Nm) i prędkość maksymalna na poziomie 270 km/h. Auto rozpędza się do 100 km/h w czasie 5,7 sekundy, a to znacznie lepiej niż mogliśmy przypuszczać.

Niezależnie od wybranej wersji, Civic Type R otrzymał duże felgi o rozmiarze 19 cali oraz charakterystyczny pakiet sportowy nadwozia, a także kilka ciekawych sportowych akcentów w środku, a w tym m.in. czerwone kubełkowe fotele, wielofunkcyjną kierownicę i nowy system multimedialny.

W porównaniu do wersji koncepcyjnej jaka pojawiała się zagranicznych mediach, nowemu Type R’owi zabrakło charakterystycznego spojlera ze zintegrowanymi światłami.

Producent przyjmuje już pierwsze zamówienia.

Oceń ten artykuł

Znamy ceny premierowej Hondy Civic Type R. Ciekawi?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen
  1. dziwne to wszystko pisze:

    Szkoda, że najpierw producenci robią wszystkim nadzieję, że samochód będzie wyglądał dokładnie tak, jak na pierwszych wizualizacjach koncepcyjnych, a jak przychodzi co do czego, to niewiele z tego wszystkiego zostaje. Dobrze, że wspomnieliście o tym spojlerze, bo to on moim zdaniem powodował, że to auto było naprawdę godne uwagi. teraz może nie prezentuje się dużo gorzej, ale na pewno nie jest już tak oryginalne, jak do tej pory. Poza tym, nie wydaje się wam, że w środku to auto wygląda po prostu kiczowato? Jak dla mnie zdecydowanie za dużo akcentów w czerwieni, ale to pewnie kwestia gustu. Mnie się akurat kokpit średnio podoba.

  2. BEEMIARZ pisze:

    Wnętrze naprawdę słabe. W sumie nie rozumiem osób, które kupują takie auta. Niby to stylizowane na super samochody, a jednak zupełnie inna liga. Honda powinna tworzyć Type R, ale w nieco bardziej klasycznych wydaniach. Co drugie BMW ma pod maską jakiegoś potwora i przynajmniej 300 KM, a nikt deignem tego nie krzyczy, bo nie ma takiej potrzeby. Auto powinno mieć duży silnik pod maską i tyle. O ile taki Type R jeszcze dzisiaj jakoś tam wygląda, to po 10 latach nikt takim autem nie będzie chciał jeździć, bo komedia.

Dodaj komentarz