Czas pożegnać Hondę Accord. Producent wycofuje się z Europy

Kiepska, nadal słabnąca sprzedaż Accord'a zmusza Hondę do porzucenia rynku europejskiego. Czy flagowy sedan z oferty Hondy rzeczywiście ma szansę zniknąć w przyszłym roku? Niewiele wiadomo na temat aktualnych planów... Czytaj dalej

26 września 2022
Artykuł z kategorii: Wiadomości, Wiadomości samochodowe

Kiepska, nadal słabnąca sprzedaż Accord’a zmusza Hondę do porzucenia rynku europejskiego. Czy flagowy sedan z oferty Hondy rzeczywiście ma szansę zniknąć w przyszłym roku?

Niewiele wiadomo na temat aktualnych planów japońskiego producenta

Nie da się wykluczyć, że Honda rzeczywiście wycofa się ze sprzedaży najnowszej generacji modelu Accord. Nasza redakcja dotarła także do informacji, z których wynika, że japoński producent miałby zakończyć sprzedaż tego modelu także w Stanach Zjednoczonych, ale to jeszcze niepotwierdzone (Honda Accord jest sprzedawana w USA pod marką Acura TSX).

Powodem wycofania Accorda jest nadal słabnąca sprzedaż tego modelu w ujęciu globalnym.

Oceń ten artykuł

Czas pożegnać Hondę Accord. Producent wycofuje się z Europy

Oceń
Ocena 5/5 na podstawie 2 ocen
  1. LOLO pisze:

    Dziwię się, bo Accord to według mnie jeden z najlepszych modeli w swoim segmencie. Nie dość, że bardzo komfortowy, to jeszcze mało awaryjny i z porządnymi silnikami o rozsądnych pojemnościach, a nie tam jakieś 1,2 TSI jak u Volkswagena. Wydaje mi się jednak, że Honda wprowadzi jakiś model zastępczy, bo przecież, jeśli zdejmą Accorda, to przestaną być konkurencją w segmencie średnim-wyższym, a szkoda. Nie dość, że Honda już dzisiaj ma niewiele samochodów do zaoferowania, to jeszcze Accorda chcą usunąć. Smutna informacja.

  2. poziom_satysfakcji pisze:

    No ja też się dziwię, bo przecież w ofercie Honda ma tylko Jazz, Civic’a, CR-V i Accorda. Jeśli wycofają Accorda to im zostaną tylko 3 auta, a sprzedaż CR-V też pewnie nie jest jakaś powalająca. Nie wiem jak w takim razie Honda ma zamiar utrzymać swoją pozycję na rynku europejskim. Tak, wiem, że Civic występuje w 3 wersjach nadwoziowych, czyli sedan, kombi i coupe (na upartego także sportowe coupe pod postacią Civc Type R, ale to nadal ten sam Civic), ale to nie to samo. Wygląda na to, że zostało mi już niewiele czasu, żeby wyrwać Accorda w jakiejś rozsądnej cenie.

Dodaj komentarz