To luksusowy Mercedes-Maybach. Zaskoczeni?

Koniec z Maybachem jako niezależną marką. Ze względu na kiepską sprzedaż modelu Maybach 65, niemiecki producent zdecydował, że kolejne luksusowe auta tego producenta będą pojawiały się pod marką Mercedes-Maybach. Od... Czytaj dalej

30 listopada 2022
Artykuł z kategorii: Dyskusje

Koniec z Maybachem jako niezależną marką. Ze względu na kiepską sprzedaż modelu Maybach 65, niemiecki producent zdecydował, że kolejne luksusowe auta tego producenta będą pojawiały się pod marką Mercedes-Maybach.

Od teraz już nie Maybach, a Mercedes-Maybach

Premierowy Mercedes-Maybach S to bez wątpienia limuzyna dla najbardziej wymagających. Samochód bazuje na dobrze znanym nam modelu S wyposażonym w kilka innowacyjnych rozwiązań technologicznych.

fot. Mercedes

W porównaniu do bazowego modelu Mercedesa S, Mercedes-Maybach S jest dłuższy od 20 centymetrów, dzięki czemu do dyspozycji pasażerów z tyłu jest znacznie więcej miejsca. Nie zabrakło także kilku modyfikacji nadwozia, a w tym wprowadzenia dodatkowego okna z tyłu, które było możliwe do wydzielenia ze względu na skrócenie tylnych drzwi o 6,6 centhmetrów.

Na bazową wersję Mercedesa-Maybacha S składa się mocna jednostka benzynowa 6,0 V12 o mocy 530 KM, ale z czasem w ofercie mają pojawić się także nieco słabsze silniki, a w tym 4,7 V8 (moc: 455 KM) oraz 3,0 V6 (moc 333 KM).

Mercedes Maybach ma zadebiutować w I kwartale tego roku. Oficjalny cennik nie jest nadal znany, ale z pierwszych informacji prasowych wynika, że będzie o około 30% droższy w porównaniu do najmocniejszej wersji silnikowej 6,0 w wersji konwencjonalnej.

Oceń ten artykuł

To luksusowy Mercedes-Maybach. Zaskoczeni?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen

Dodaj komentarz