Światowa premiera. Nowy Mercedes-Benz klasy E

Mercedes-Benz klasy E (W214) był długo wyczekiwanym modelem od niemieckiego producenta. Nowa luksusowa limuzyna zwraca na siebie uwagę i zdecydowanie wyróżnia się spośród innych modeli tej marki. Jak wygląda i... Czytaj dalej

26 kwietnia 2023
Artykuł z kategorii: Wiadomości, Wiadomości samochodowe

Mercedes-Benz klasy E (W214) był długo wyczekiwanym modelem od niemieckiego producenta. Nowa luksusowa limuzyna zwraca na siebie uwagę i zdecydowanie wyróżnia się spośród innych modeli tej marki. Jak wygląda i czym charakteryzuje się nowy Mercedes? Sprawdźmy!

Źródło: materiały prasowe producenta

Jak prezentuje się nowy Mercedes?

Nowy Mercedes posiada bardzo dostojnie zarysowaną linię karoserii. Przód auta charakteryzuje się unikalnmi światłami, które mają dwa półokrągłe wcięcia na dole. Uwagę zwraca na siebie także obszerny grill z dużym logo marki na środku. Tył nowego modelu jest subtelnie krótki, lecz zarazem dosyć masywny. We kokpicie auta znajdziemy dwa multimedialne ekrany – jeden duży, centralny, a drugi nieco mniejszy, zaprojektowany specjalnie dla pasażera. Mercedes stał się swoistym smartfonem na czterech kółkach. Na obu ekranach użytkownicy będą mogli korzystać z różnych mobilnych aplikacji, takich jak TikTok czy Zoom. Kokpit ma posiada również wbudowaną kamerkę do selfie, dzięki której możliwe stają się wideorozmowy w trakcie jazdy.

Co znajdziemy pod maską?

Niemiecki producent wyraźnie postawił na elektryfikację napędów, pomimo że nowy Mercedes nie będzie autem stricte elektrycznym. W ofercie nowej klasy E znajdziemy 2-litrowe benzyny i 2-litrowe diesle oraz hybyrdy ładowane z gniazdka z akumulatorem o pojemności 25,4 kWh.

Oceń ten artykuł

Światowa premiera. Nowy Mercedes-Benz klasy E

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie 0 ocen

Dodaj komentarz