KIA pracuje nad nowym nową generacją modelu Optima. Tak wygląda koncept

Podczas najnowszego Salonu Samochodowego w Genewie koreański koncern zaprezentował koncepcyjną wersję Optimy nowej generacji. Czy KIA uda się nawiązać rywalizację z sedanami marek Skoda, Ford i VW? Okaże się niebawem.... Czytaj dalej

27 września 2022
Artykuł z kategorii: Wiadomości, Wiadomości motocyklowe

Podczas najnowszego Salonu Samochodowego w Genewie koreański koncern zaprezentował koncepcyjną wersję Optimy nowej generacji. Czy KIA uda się nawiązać rywalizację z sedanami marek Skoda, Ford i VW? Okaże się niebawem.

Nowa KIA Optima zadebiutuje już na początku kwietnia

Z ustaleń naszej redakcji wynika, że nowa generacja KIA Optima ma zadebiutować podczas najbliższego Salonu Samochodowego w Stanach Zjednoczonych na początku kwietnia.

(Fotografia ze źródła: informacje prasowe i flickr.com CC)

Zaprezentowany dotychczas koncept budzi dużo pozytywnych emocji i został ciepło przyjęty przez wiodące media motoryzacyjne w Europie i na świecie. KIA chce nawiązać bezpośrednią konkurencję z flagowymi sedanami marek: VW, Skoda i Ford, bo aktualna generacja Optimy chociaż wydawała się całkiem rozsądną propozycją, nie mogła pochwalić się satysfakcjonującym poziomem sprzedaży.

KIA potwierdziła również, że Optima nowej generacji będzie dostępna także w konfiguracji hybrydowej z silnikiem wysokoprężnym 1,7 CRDi.

Oceń ten artykuł

KIA pracuje nad nowym nową generacją modelu Optima. Tak wygląda koncept

Oceń
Ocena 5/5 na podstawie 1 ocen
  1. MashUP_1978 pisze:

    Powiem szczerze, że Optima nawet tej generacji robi naprawdę dobrą robotę. Według mnie to jedno z najlepszych aut w swoim segmencie i to nieprawda, że KIA nie jest w stanie konkurować swoim modelem z Passatem, Superbem albo Mondeo. Opima jest oryginalna, nie nudzi się, a materiały wykorzystane we wnętrzu wytrzymują naprawdę dużo kilometrów. Poza tym Optima w podobnej wersji wyposażeniowej jest zdaje się, że jest znacznie tańsza. Poza tym Superb i Passat kojarzą mi się tylko z naprawdę awaryjnymi DSG i silnikami 2,0 TDI + małymi TSI, które rozpadają się po 100 tys. kilometrów. Nie sądzicie?

  2. Malajka Wiesław pisze:

    Też uważam, że Optima to całkiem rozsądne auto, jednak nie z tymi silnikami, które są dostępne na polskim rynku. Za granicą można dostać spokojnie z silnikiem o pojemności, 2,4 l w Turbo, a u nas sprzedają tylko jakieś małe motorki. Pewnie i nowa generacja nie będzie pod tym względem zachwycała i wrzucą pewnie jakieś 1,7 w dieselu i 1,6 w benzynie z Turbo. Szkoda, bo to auto, które waży chyba ze dwie tony, więc zasługuje na jakąś mocną jednostkę napędową.

Dodaj komentarz