Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie samochodu?

Przy wyborze odpowiedniej polisy komunikacyjnej należy wziąć pod uwagę kilka czynników, m.in. towarzystwo ubezpieczeniowe, zakres oraz cenę świadczenia. Każdy kierowca zobowiązany jest do zakupu OC, jednak warto też pomyśleć o... Czytaj dalej

18 marca 2024
Artykuł z kategorii: Porady, Porady samochodowe

Przy wyborze odpowiedniej polisy komunikacyjnej należy wziąć pod uwagę kilka czynników, m.in. towarzystwo ubezpieczeniowe, zakres oraz cenę świadczenia. Każdy kierowca zobowiązany jest do zakupu OC, jednak warto też pomyśleć o innych pakietach. Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie samochodu?

Podstawowe ubezpieczenie samochodu

OC, czyli podstawowa ubezpieczenie samochodu to obowiązkowa polisa komunikacyjna, dlatego bez względu na wybór towarzystwa ubezpieczeniowego, jej zakres zawsze będzie taki sam. Zakup świadczenia gwarantuje wypłatę odszkodowania w przypadku szkód wyrządzonych osobom trzecim na skutek kolizji, wysiadania z pojazdu, rozładunku itp. Warto pamiętać, że obowiązkowe ubezpieczenie samochodu przypisane jest do samochodu, a nie jego właściciela. Oznacza to zatem, że po sprzedaży pojazdu obowiązkowa polisa komunikacyjna przechodzi na nowego nabywcę. OC dla posiadaczy pojazdów mechanicznych to świadczenie, które należy wykupić, jednak istnieją również pakiety dobrowolne. Ubezpieczenie auta AC uprawnia do skorzystania z finansowego wsparcia, gdy na skutek wypadku albo kradzieży doszło do uszkodzenia, zniszczenia pojazdu przez osobę trzecią, czy też zdarzenie losowe. W przeciwieństwie do ubezpieczenia samochodu OC, zakres Autocasco ustalany jest przez konkretne towarzystwo, co warto uwzględnić przy wyborze najlepszego świadczenia. OC i AC to najpopularniejsze pakiety komunikacyjne, ale nie jedyne. Istnieje również NNW, czyli ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, które jest polisą gwarantującą wypłacenie pieniędzy w przypadku uszczerbku na zdrowiu albo śmierci kierowcy i pasażerów. Warto pamiętać, że ubezpieczenia komunikacyjne są w pewnym sensie autonomiczne, nie tylko pod względem zakresu, ale i odszkodowania. Jeśli np. kierowca skorzystał z NNW, przysługuje mu także prawo do pobrania należności np. z OC i AC.

Ubezpieczenie OC – jak obliczyć składkę?

Składka obowiązkowego ubezpieczenia samochodu zależy od wielu czynników. Przy wyliczeniu opłaty uwzględnia się m.in. doświadczenie posiadacza pojazdu mechanicznego i model auta. Nie bez znaczenia jest też stan techniczny samochodu. Za ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej dla kilkunastoletniego auta trzeba zapłacić więcej niż w przypadku nowego modelu. Chcąc wyliczyć OC samochodu, można skorzystać z internetowego kalkulatora. Wystarczy wejść na porównywarkę OC ubezpieczamy-auto.pl i wpisać rejestrację pojazdu, swoją datę urodzenia i okres ochrony.  Co ciekawe, zakup polisy można przeprowadzić przez internet, bez wychodzenia z domu.

Najlepsze ubezpieczenie auta

Jeśli zastanawiasz się jakie ubezpieczenie OC samochodu wybrać, możesz skorzystać z wygodnej porównywarki polis komunikacyjnych. Jest przejrzysta, funkcjonalna i wygodna w obsłudze. Porównywarka OC ubezpieczamy-auto.pl prezentuje najtańsze świadczenia odpowiedzialności cywilnej oraz Autocasco. Dzięki niej możesz wybrać najlepsze OC, AC i wydać za nie aż 50% mniej niż w ubiegłym roku, gdyż przysługują Ci dodatkowe zniżki, m.in. za skorzystanie z zakupu przez internet. Standardowe umowy ubezpieczenia zapewniają ochronę przez dwanaście miesięcy, ale dostępne są również oferty krótkoterminowe, np. na 30 dni. Jakie polisy wybrać, by zapewnić sobie optymalne zabezpieczenia na wypadek niespodziewanych sytuacji na drodze? Są to OC, AC, Assistance oraz NNW. Jaki jest zakres ostatniej polisy? Assistance umożliwia np. skorzystanie z samochodu zastępczego w razie awarii, kradzieży lub kolizji posiadanego pojazdu mechanicznego. Inne udogodnienia to m.in. holowanie, nocleg i dowóz paliwa. Szczegółowe informacje na temat Assistance znajdziesz na stronie porównywarka OC ubezpieczamy-auto.pl.

Jak widać, kierowcy mogą skorzystać z wielu świadczeń komunikacyjnych – OC, AC, czy też ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków. Podstawową ochronę gwarantuje świadczenie odpowiedzialności cywilnej, jednak warto rozważyć wybór innych pakietów. Jeśli zatem chcesz kupić tanie ubezpieczenie komunikacyjne, skorzystaj z naszej porównywarki. Znajdziesz tam również przydatne wskazówki, które ułatwią Ci wybór najlepszego OC, AC i Assistance.

Oceń ten artykuł

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie samochodu?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie 0 ocen

Dodaj komentarz