Stłuczka w tył samochodu – czyja wina?

Forum dyskusyjne › Kategoria: Dyskusje › Stłuczka w tył samochodu – czyja wina? 0 Dobre Słabe Piotr asked 1 rok ago Miałem taką sytuację: jadę autem 30 km/h. Jest ślisko,... Czytaj dalej

15 marca 2023
Artykuł z kategorii:
Forum dyskusyjneKategoria: DyskusjeStłuczka w tył samochodu – czyja wina?
Piotr asked 1 rok ago
Miałem taką sytuację: jadę autem 30 km/h. Jest ślisko, więc nie przesadzam, przede mną ciągnie inne auto, a przed nim jakiś grat z 30 lat. Ledwo jedzie. Nagle staje w poprzek. Ja ledwo hamuje bo jest z górki i do tego totalnie ślisko. Niestety i tak uderzyłem w auto przede mną. Dostałem mandat i 3 punkty karne. Uważam, że wina nie leży po mojej stronie, ale tak stwierdziła policja. Co o tym sądzicie?
3 odpowiedzi
niezalogowany answered 1 rok ago
Chociaż wypadek nie zdarzyłby się, gdyby ten pierwszy nie staną w poprzek, niestety to jest tylko i wyłącznie twoja wina. Każdy są i policjant to potwierdzi, zwłaszcza jeśli ten przed tobą nie uderzyli tego pierwszego. To taki mały karambol, nie z twojej winy, a jednak ty płacisz. To się często zdarza w naszym pięknym kraju. Ja kiedyś walnąłem tak z tłu, chociaż tamten gwałtownie zahamował, bo kot przechodził przez drogę. No i wina oczywiście moja.
niezalogowany answered 1 rok ago
Takie mamy prawo, jak ty walniesz w tył, to wina leży po twojej stronie. To już nasz taki polski standard i trzeba przywyknąć. Ja kiedyś walnęłam w przyczepę ciągnika, która była nieoświetlona. Na całe szczęście nikomu nic się nie stało. Najśmieszniejsze było to, że kierowca ciągnika był pijany, ale to Ja dostałem mandat, bo nie dostosowałem prędkości do warunków jazdy. Totalny absurd, ale jak już przyjąłem mandat to był koniec historii.
niezalogowany answered 1 rok ago
Ja bym nie przyjmował mandatu tylko poszedł bym do sądu, po w przypadku tego ciągnika, o którym mówisz dla mnie sprawa jest jasna. Jeśli chodzi o ten karambol, to niestety nawet w sądzie nie wywalczysz, jeśli obaj kierowcy potwierdziliby, że dopiero, jak wy walnąłeś tego przed tobą, to tamten walną pierwszego, to jest całkowicie winny i jeszcze byś zapłacić za koszty procesu. To niesprawiedliwe, ale takie mamy popierdzielone prawo w tym naszym pięknym kraju.
Oceń ten artykuł

Stłuczka w tył samochodu – czyja wina?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen