Jaki samochód dla seniora?

Forum dyskusyjne › Kategoria: Dyskusje › Jaki samochód dla seniora? 0 Dobre Słabe Bartosz asked 1 rok ago Szukam taniego, używanego i ekonomicznego samochodu dla mojej mamy, która niedawno przeszła... Czytaj dalej

15 marca 2023
Artykuł z kategorii:
Forum dyskusyjneKategoria: DyskusjeJaki samochód dla seniora?
Bartosz asked 1 rok ago
Szukam taniego, używanego i ekonomicznego samochodu dla mojej mamy, która niedawno przeszła na emeryturę. Jakieś małe, fajne auto, co polecacie?
6 odpowiedzi
niezalogowany answered 1 rok ago
Polecam Opla Corsę. To auto spodobało mi się już na kursie prawa jazdy. Wiecie, jestem kobietą, dlatego dla mnie parkowanie wcale nie jest taką łatwą sprawą. W związku z tym zawsze szukałam auta, które nie będzie mi w tym przeszkadzać. A Opel Corsa to właśnie taki samochód, który jest do tego wręcz stworzony. Tak naprawdę ten model jest w sam raz. Bo jeśli chcesz zrobić zakupy to też się idealnie nada.
niezalogowany answered 1 rok ago
Ja od kilku lat jeżdżę Skodą Favorit (chyba tak się to pisze). Wiem, że nie jest to auto jakiejś nie wiadomo jakiej generacji. Mnie jednak w zupełności wystarczy. W końcu na polskich drogach i tak nie warto się rozpędzać, ponieważ to może się skończyć dla Ciebie bardzo źle. Tak naprawdę zatem Skoda Favorit to samochód, który każdej z pań powinien się spodobać. Nie bez znaczenia jest też to, że jest przestronny i przytulny.
niezalogowany answered 1 rok ago
Ale dla emerytki nie wiem czy będzie on odpowiedni. Chyba zostały już tutaj wymienione takie najważniejsze auta dla tej właśnie kategorii wiekowej. Ja jeżdżę Fiatem Punto. Mój mąż się ze mnie śmieje, że takich aut w ogóle nie powinni produkować, bo praktycznie nie mają żadnych zalet. W ogóle się z nim nie zgadzam. Wszak Fiat Punto osiąga prędkość, która mnie interesuje i rzadko się psuje. Czy czegoś można chcieć więcej?
niezalogowany answered 1 rok ago
Pewnie śmieje się dlatego, bo mężczyźni takich aut raczej nie uznają :D Oni preferują o wiele inne samochody. W tym względzie nie ma znaczenia wiek. Liczy się to, żeby samochód dobrze się prezentował i żeby sąsiedzi mieli czego zazdrościć :D A raczej takie samochody jak Fiat Punto mogą tylko wzbudzić politowanie, a nie zazdrość. W związku z tym faceci wolą zdecydowanie inne marki, jak choćby Opel czy Volkswagen.
niezalogowany answered 1 rok ago
Według mnie nie ma się z czego śmiać. To też zależy, co kto oczekuje od auta. No ale ktoś tutaj powiedział, że chyba nie trzeba nic więcej, poza odpowiednią szybkością - nie musi być jakaś duża - i dużą bezawaryjnością. Nie oszukujmy się, raczej emerytka nie będzie chciała co po chwilę naprawiać swojego auta, tylko będzie interesował ją taki model, który raczej rzadko się psuje. Dlatego jeśli te wspomniane Fiaty Punto takie są, to warto je mieć.
niezalogowany answered 1 rok ago
No ale mężczyźni niektórzy w ogóle będą się wstydzili pokazać w takim aucie :D Wielu facetów naprawdę mocno interesuje się motoryzacją i chcą oni mieć chociaż średniej klasy auto. Podobnie jest z kobietami, które interesują się modą. My też nie wyjdziemy na jakąś imprezę rodzinną w byle czym, tylko będziemy szukać w swojej szafie dopóki, dopóty nie zajdziemy czegoś odpowiedniego. Także trzeba zrozumieć też drugą stronę.
Oceń ten artykuł

Jaki samochód dla seniora?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen