Auto detailing. Co to jest?

Coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z auto detailingu. To doskonały sposób na przywrócenie samochodowi dawnego blasku, a to wszystko pod okiem profesjonalnego detailera. Na czym polega jego praca... Czytaj dalej

11 stycznia 2023
Artykuł z kategorii: Porady, Porady samochodowe, Wiadomości samochodowe

Coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z auto detailingu. To doskonały sposób na przywrócenie samochodowi dawnego blasku, a to wszystko pod okiem profesjonalnego detailera. Na czym polega jego praca i czy warto skorzystać z jego usług?

Fot. Unsplash zgodnie z licencją

Detailer. Kto to?

Detailer to osoba, która przywraca blask i świeżość samochodom, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, a to wszystko za pomocą profesjonalnego sprzętu i środków, i co najważniejsze – wiedzy. W codziennym pośpiechu kierowcy nie zwracają uwagi na kurz czy brud w aucie. Gdy chcą jednak przywrócić auto do stanu, w jakim je kupili, często mają dużą zagwozdkę. Nie są w stanie usunąć plam czy pozbyć się kurzu osadzonego w najmniejszych zakamarkach. W takiej sytuacji wielu kierowców decyduje się na oddanie auta w ręce profesjonalisty. Detailer usuwa zanieczyszczenia, bród i kurz wewnątrz samochodu, jednak nie tylko. Profesjonalny car detailer zajmuje się również m.in.: regeneracją reflektorów – https://pmtautomotive.pl/regeneracja-reflektorow-koszalin/, usuwaniem rys z lakieru, przyciemnianiem szyb, polerowaniem lakieru i oklejaniem szyb, i aut. Oddając auto do profesjonalisty, w kilka godzin zaniedbane auto może zostać odmienione nie do poznania. Kierowcy są zdziwieni, że z tapicerki można usunąć tak głębokie plamy, a zaniedbany kokpit można uratować za pomocą odpowiednich środków do czyszczenia.

Fot. Unsplash zgodnie z licencją

Ile kosztuje car detailing?

Detailer potrafi dać drugie życie zaniedbanym autom. Kierowcy są zaskoczeni tym, że ich zabrudzone, zaniedbane auto po kilku godzinach pracy detailera wygląda jak nowe. Odnowa auta jest wieloetapowa – to m.in. mycie, polerowanie, wygładzanie, konserwowanie. Z karoserii i tapicerki usuwane są wszelkie niedoskonałości i zabrudzenia, nawet te niewidoczne na pierwszy rzut oka. Dzięki specjalnemu sprzętowi, środkom oraz umiejętnościom auto w środku, jak i na zewnątrz wręcz lśni. Bez odpowiednich środków, wiedzy i umiejętności trudno na własną rękę doprowadzić auto to tak dobrego stanu, zwłaszcza na zewnątrz, gdy do poprawy jest np. lakier samochodowy, lub, gdy regeneracji wymagają reflektory. Detailerowi niestraszne żadne zarysowania i otarcia. Doskonale wie, jak pozbyć się wszelkich niedoskonałości.

Ile trzeba zapłacić za takie usługi? Koszt zaczyna się od kilkuset złotych, jednak cena zależy przede wszystkim od rodzaju usług, z jakich chcemy skorzystać. Wielu kierowców podczas jednej wizyty decyduje się na kilka zabiegów i na odnowę zarówno wnętrza auta, jak i zewnętrza. W takim przypadku kierowca musi być przygotowany na duży koszt, jednak efekt jest zdecydowanie wart wysiłku. Auto po wizycie u detailera jest zadbane, czyste, wolne od niedoskonałości i odzyskuje dawny blask. Z tego rodzaju usług korzysta coraz to większa liczba kierowców. Co więcej – robią to regularnie, zwłaszcza Ci, którzy bardzo często użytkują swoje auto. Czy jednorazowy koszt, często kilku tysięcy złotych, jest wart skorzystania z tych usług? Większość kierowców uważa, że tak! Jeśli posiadasz zniszczone i zaniedbane auto, nic straconego. Detailer może odmienić je nie do poznania, niezależnie od tego, czy zależy Ci na usunięciu rys z lakieru, czy na pozbyciu się plam z tapicerki.

Oceń ten artykuł

Auto detailing. Co to jest?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie 0 ocen

Dodaj komentarz