Zbliża się nowe Renault Clio – jak się prezentuje?

Renault Clio w zmodernizowanej wersji trafi do sprzedaży jeszcze w 2023 roku. Zmiany obejmować będą zarówno zewnętrzne nadwozie, jak i wnętrze pojazdu. Czy jest na co czekać? Sprawdźmy! Piąta generacja... Czytaj dalej

24 kwietnia 2023
Artykuł z kategorii: Wiadomości, Wiadomości samochodowe

Renault Clio w zmodernizowanej wersji trafi do sprzedaży jeszcze w 2023 roku. Zmiany obejmować będą zarówno zewnętrzne nadwozie, jak i wnętrze pojazdu. Czy jest na co czekać? Sprawdźmy!

Piąta generacja Renault Clio po lifcie

Odnowiona wersja piątej generacji Renault Clio zbliża się wielkimi krokami. Cztery lata po premierze francuska marka zdecydowała się na wypuszczenie zmodernizowanej wersji piątej generacji swojej legendarnej serii pojazdów. Renault Clio jest z nami bowiem od przeszło 30 lat. Nowości z zewnątrz dotyczą głównie przodu pojazdu. Ujrzymy tam większy i szerszy grill, nowy zderzak oraz zmienioną sygnaturę świetlną. Z tyłu dostrzeżemy jedynie lekko zmienione lampy oraz udawane wyloty powietrza po bokach zderzaka. W środku, na elementach kokpitu i siedzeniach zadebiutuje ekologiczna tkanina produkowana za pomocą materiałów z recyklingu. Na nowym kokpicie ujrzymy wyświetlacz zegarów o przekątnej 7 lub 10 cali (w zależności od wersji). W środku naszą uwagę zwróci także nowy radioodbiornik i system multimedialny Renault Easy Link.

Nowe Renault Clio – jaką ma moc?

Nowe Renault Clio zadebiutuje w kilku wersjach z różnymi silnikami. Do wyboru będziemy mieli:

  • 1.0 TCe 90 o mocy 90 koni mechanicznych (160 Nm)
  • 1.0 Tce 100 LPG o mocy 100 koni mechanicznych (170 Nm)
  • 1.6 E-Tech 145 Hybrid o mocy układu 145 koni mechanicznych

Dystrybucja samochodu w Polsce rozpocznie się już we wrześniu 2023 roku.

Oceń ten artykuł

Zbliża się nowe Renault Clio – jak się prezentuje?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie 0 ocen

Dodaj komentarz