Tesla obniża ceny. Co na to rynek?

Świat obiega informacja, że należąca do amerykańskiego przedsiębiorcy, Elona Muska, marka Tesla zaczyna poważnie obniżać ceny swoich aut. To działanie zaczyna powoli wywoływać burzę na rynku aut elektrycznych. Źródło: Unsplash... Czytaj dalej

28 kwietnia 2023
Artykuł z kategorii: Wiadomości, Wiadomości samochodowe

Świat obiega informacja, że należąca do amerykańskiego przedsiębiorcy, Elona Muska, marka Tesla zaczyna poważnie obniżać ceny swoich aut. To działanie zaczyna powoli wywoływać burzę na rynku aut elektrycznych.

Źródło: Unsplash zgodnie z licencją

Jak to jest, że Tesle tanieją?

Marka Tesla, jak od dawna wiadomo, jest wiodącym liderem aut elektrycznych rynku amerykańskiego. Firma jednego z najbogatszych ludzi na świecie zadecydowała, że aby pozostać w tak korzystnej pozycji, musi pójść pod prąd i zacząć obniżać ceny swoich aut. Dla przykładu, kosztujący niespełna 50 tys. dolarów model Y w ostatnim czasie staniał aż o 20 tys. dolarów. Jeszcze żaden producent aut elektrycznych w historii nie podjął się aż tak drastycznej redukcji cen swoich pojazdów.

Co na to konkurencja?

Tak drastyczne spadki cen będą bardzo korzystne oczywiście dla klientów, lecz niestety nie dla konkurencji. Szef marki Renault, wypowiadając się na temat zaistniałej sytuacji powiedział, że działania Elona Muska są dla niego sporym wyzywaniem oraz zapowiedział, że będzie prowadził dogłębne badania marketingowe w celu wysnucia odpowiednich planów sprzedażowych. Szef Renault oraz inni bezpośredni konkurenci Tesli uważają, że działania Elona Muska mogą w niedalekiej przyszłości prowadzić do drastycznej wojny cenowej na szerokopojętym rynku aut elektrycznych.

Oceń ten artykuł

Tesla obniża ceny. Co na to rynek?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie 0 ocen

Dodaj komentarz