Podróż samochodem po Europie?

Chcesz wybrać się w podróż samochodem po krajach europejskich? Zastanawiasz się, jak się do tego przygotować? Tak daleka podróż to nie lada wyzwanie. Aby odbyła się bez żadnych zbędnych problemów,... Czytaj dalej

27 kwietnia 2023
Artykuł z kategorii: Porady, Porady samochodowe

Chcesz wybrać się w podróż samochodem po krajach europejskich? Zastanawiasz się, jak się do tego przygotować? Tak daleka podróż to nie lada wyzwanie. Aby odbyła się bez żadnych zbędnych problemów, należy odpowiednio przygotować auto. Kiedy rozpocząć przygotowania?

fot. unsplash zgodnie z licencją

Samochody do podróżowania

Niestety, nie każdy samochód sprawdzi się podczas podróży wynoszącej nawet kilka tysięcy kilometrów. Auto powinno być w pełni sprawne, a przed wyjazdem szczegółowo sprawdzone przez mechanika. Podczas podróży może zdarzyć się wszystko. Tak długa trasa to duże obciążenie dla samochodu, zwłaszcza jeśli w podróż wyruszamy całą rodziną, z pełnymi bagażami i torbami. Jakie samochody sprawdzają się do podróżowania? Przede wszystkim te modele, które mają niskie zużycie paliwa. Ceny paliw wciąż idą w górę, a podczas podróży po krajach europejskich, mogą osiągać różnorodne ceny. Najtańszą i najbardziej ekonomiczną opcją jest posiadanie auta na gaz. Gaz jest około 2 razy tańszy niż paliwo, dzięki czemu podczas pokonywania kilkutysięcznej trasy, zaoszczędzimy na tym sporo pieniędzy. W podróż zdecydowanie warto wybrać się również autem posiadającym nawigację oraz klimatyzację. Choć w dzisiejszych czasach trudno spotkać już auto bez klimatyzacji, to po polskich ulicach nadal porusza się ich dość sporo. Podczas podróży klimatyzacja to podstawa, zwłaszcza jeśli zamierzamy podróżować latem. Gdy auto nie posiada wbudowanej nawigacji, bez problemu możemy dokupić nawigację samochodową, dzięki której nie zabłądzimy nawet na drugim końcu Europy. Nie możemy zapominać również, że w wielu krajach, aby poruszać się po drogach szybkiego ruchu oraz autostradach, musimy zakupić i zarejestrować winietę. Tak jest np. w Czechach – https://electronic-vignettes.com/winiety-czechy/

Podczas podróży sprawdzają się duże auta. Dzięki dodatkowemu miejscu bez problemu zabierzemy ze sobą bagaże, torby i prowiant. Długa podróż jest bardzo wymagająca, nie tylko dla samemu samochodu, lecz także dla kierowcy i pasażerów. W aucie powinno być więc komfortowo. Jeśli mamy problem ze zbyt dużą ilością rzeczy, możemy zdecydować się na kupno bagażnika samochodowego na dach. Dzięki niemu zyskamy sporo wolnego miejsca i bezpiecznie przewieziemy w nim wszystkie rzeczy, które chcemy wziąć z sobą w podróż po Europie.

fot. unsplash zgodnie z licencją

Podróż samochodem z dzieckiem

W podróż często wyruszamy całymi rodzinami. W długie trasy zabieramy ze sobą również dzieci. Niektóre z nich są już samodzielne, inne wymagają stałej opieki. Aby podróż z dzieckiem była w pełni bezpieczna, nie możemy zapomnieć o fotelikach. W fotelikach zobowiązane są jeździć dzieci do 150 cm wzrostu. Upewnij się więc, że fotelik został zainstalowany zgodnie z instrukcją producenta, aby w razie kolizji lub wypadku, zapewnił dziecku bezpieczeństwo. Powinien być on także stabilny, a dziecko odpowiednio przypięte pasami. Nie zapominaj o doposażeniu apteczki! Może przydać Ci się zarówno podczas podróży, jak i po wystąpieniu niebezpiecznej sytuacji na drodze. Wyruszając w tak długą podróż z dzieckiem, należy przygotować się na każdą okoliczność. Nic więc dziwnego, że rodziny wyjeżdżające w tego rodzaju podróż, zabierają ze sobą mnóstwo bagaży. Te powinny być odpowiednio rozmieszczone, aby jazda autem była w pełni wygodna i komfortowa. Warto wspomnieć także, że wielu kierowców, którzy w tego rodzaju podróże wyjeżdżają regularnie, decyduje się na kupno przyczepy kempingowej. Zapewnia ona komfortowe podróżowanie, a także może posłużyć za nocleg i miejsce do odpoczynku.

Oceń ten artykuł

Podróż samochodem po Europie?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie 0 ocen

Dodaj komentarz