Panamera w wydaniu specjalnym. Robi wrażenie, prawda?

Panamera w wersji Exclusive Series to gratka dla wszystkich tych, którym zbyt mało luksusu w wersjach standardowych. Porsche ma zaprezentować ten wyjątkowy model podczas najbliższego Salonu Samochodowego w Stanach Zjednoczonych.... Czytaj dalej

27 września 2022
Artykuł z kategorii: Dyskusje, Wiadomości, Wiadomości samochodowe

Panamera w wersji Exclusive Series to gratka dla wszystkich tych, którym zbyt mało luksusu w wersjach standardowych. Porsche ma zaprezentować ten wyjątkowy model podczas najbliższego Salonu Samochodowego w Stanach Zjednoczonych.

(Fotografia ze źródła: informacje prasowe i flickr.com CC)

Specjalna wersja wyposażeniowa Panemery debiutuje na rynku amerykańskim

Kilka tygodni temu zagraniczne media informowały, że niemiecki producent prowadzi prace nad specjalną wersją Panemry. Dziś wiemy, że pierwotne, nieoficjalne przecieki zagranicznych portali motoryzacyjnych jednak potwierdziły się.

Porsche wprowadzi do sprzedaży 100 egzemplarzy modelu Panamera Exclisive Series, która otrzyma charakterystycznie wykończone wnętrze, nowe skórzane i perforowane fotele, a także dedykowany system multimedialny z większym ekranem dotykowym oraz głośnikami Burmester.

Poza tym Panamera Exclusive Series ma zostać wyposażona w duże, bo 20-calowe alufelgi oraz specjalny lakier, przez który przebijają się odcienie brązu, czerni i złota. Pod maską specjalnego wydania Panamery trafi mocna jednostka benzynowa o pojemności 4,8 V8 o mocy 570 KM. Do dyspozycji kierowcy będzie także wysoki moment obrotowy na poziomie 750 NM. Auto ma przyspieszać do 100 km/h w czasie niespełna 3,9 sekundy i kosztować niespełna ćwierć miliona euro.

Premiera w przyszłym miesiącu w Los Angeles.

Oceń ten artykuł

Panamera w wydaniu specjalnym. Robi wrażenie, prawda?

Oceń
Ocena 5/5 na podstawie 1 ocen
  1. Dziedzic pisze:

    Dziedzic250 tys. euro za Panamerę. Wydaje mi się, że to pomyłka. Wiadomo, że chętnie pośmigałbym sobie takim autem, ale według mnie Panamera i to niezależnie od wersji i tak nie dorasta do BMW. Zastanawiam się, dlaczego Porsche tak dużo kosztuje, skoro Mercedes ani BMW nie odstają ani jakością, ani osiągami, a Panamera znów taka piękna też nie jest. Dodam też, że nawet gdybym był niewiarygodnie bogaty to nie wydałbym takich pieniędzy na samochód. To totalna porażka, żeby zapłacić za nowy samochód okrągły 1 milion złotych. Wiecie jaką firmę można zbudować za 1 milion złotych? Pewnie niejedną.

  2. Michał Stefański pisze:

    No ja też inaczej bym zadysponował jednym milionem złotych i też raczej pomyślałbym o własnym biznesie, jakiejś knajpie, a nie tak dużym wydatku. Poza tym tak jak wspomniałeś, nie ma większej różnicy między Porsche, a modelami oferowanymi przez inne marki klasy premium, więc nie widzę szansy, żeby te 100 sztuk Panamery.

Dodaj komentarz