Osiągi nowego BMW X6 są znane. Przeczytajcie nasz raport

Nowa generacja BMW X6 w wersji M-Power będzie naprawdę szybka. Auto ma z powodzeniem dorównywać osiągom flagowego BMW M3 E92. Sprawdziliśmy, czy na pewno. Tak dobrych osiągów BMW X6 M-Power... Czytaj dalej

27 września 2022
Artykuł z kategorii: Dyskusje

Nowa generacja BMW X6 w wersji M-Power będzie naprawdę szybka. Auto ma z powodzeniem dorównywać osiągom flagowego BMW M3 E92. Sprawdziliśmy, czy na pewno.

Tak dobrych osiągów BMW X6 M-Power nikt się nie spodziewał

Rzeczywiste osiągi BMW X6 M jeszcze do niedawna skrywały wiele tajemnic. Nie znaliśmy nawet jednostki napędowej, która trafi pod maskę tego modeli aż do dzisiaj.

W notce prasowej udostępnionej przez producenta czytamy, że osiągi BMW X6 M-Power będą porównywalne do tych znany z BMW M3 E92. Niemiecki producent podaje, że pod maską tego dużego crossovera trafi silnik o pojemności 4,4 l V8, który będzie dysponować mocą 570 KM, a nie 550 KM jak informowaliśmy w poprzedniej publikacji bazując na nieoficjalnych doniesieniach zagranicznej prasy motoryzacyjnej.

(Fotografia ze źródła: informacje prasowe i flickr.com CC)

Auto wyposażono w nowoczesną, automatyczną skrzynię biegów z 8 przełożeniami, która przy współpracy z silnikiem rozpędza to auto do 100 km/h w czasie nieco ponad 4 sekund (BMW podaje 4,2 sekundy). Podobnie jak w przypadku innych modeli, także i w X6 M-Power prędkość maksymalną zablokowano elektronicznie na poziomie 250 km/h.

X6 w wersji M ma zadebiutować na runku w ciągu najbliższych 2 miesięcy.

Oceń ten artykuł

Osiągi nowego BMW X6 są znane. Przeczytajcie nasz raport

Oceń
Ocena 5/5 na podstawie 1 ocen
  1. Fatalny_mąż pisze:

    Poprzednia generacja bardziej mi się podobała. Może nie jakoś szczególnie, ale według mnie tył wyglądał bardziej proporcjonalnie. Z przodu wydaje się ok, poprawili światła, zrobili kilka efekciarskich przetłoczeń. Generalnie nie ma co narzekać. Wiadomo, że mnie nie stać na zakup takiego auta; mogę sobie tylko tutaj w komentarzach popisać co mi nie gra. Gdybym kiedyś wybrał X6 M-Power to chyba nie widzieliby mnie przez kilka miesięcy w domu, lałbym tylko benzynę i jeździł po cały kraju. Co ja mówię! Po cały kraju? Po Europie. Miałem okazję prowadzić X6 M poprzedniej generacji i naprawdę czapki z głów, niesamowite wrażenia jezdne.

  2. niedzielny_kierowca_1977 pisze:

    Niesamowite auto. Chciałbym być kiedyś tak obrzydliwie bogaty, żeby było mnie stać na zakup takiego modelu w najmocniejszej konfiguracji napędowej. 4,4 l brzmi dumnie. Poza tym ten samochód prezentuje się naprawdę obłędnie. Gdybym tylko miał pół miliona i nie widział na co go wydać, to na pewno ruszyłbym do salonu po X6 M. BWT. Wiecie ile czasu czeka się na taki samochód od chwili złożenia zamówienia? Będę wdzięczny za odpowiedź.

Dodaj komentarz