McLaren 750S – 2,8 sekundy do 100 km/h. Co jeszcze zaoferuje nam nowy model?

Brytyjski producent niedawno zaprezentował nam najnowszy model McLarena – 750S. Nowy supersamochód jest następcą cenionego 720S. Jak bardzo młodszy brat różni się od swojego starszego poprzednika? Sprawdźmy. Źródło: Materiały prasowe... Czytaj dalej

28 kwietnia 2023
Artykuł z kategorii: Wiadomości, Wiadomości samochodowe

Brytyjski producent niedawno zaprezentował nam najnowszy model McLarena – 750S. Nowy supersamochód jest następcą cenionego 720S. Jak bardzo młodszy brat różni się od swojego starszego poprzednika? Sprawdźmy.

Źródło: Materiały prasowe producenta

Jakie są zmiany?

Producent zapewnia, że około 30% komponentów starszego pojazdu zostało wymienionych na rzecz nowych części. Sprawia to, że nowy model będzie szybszy i bardziej ekscytujący. McLaren 750S ma być także lżejszy od swojego poprzednika aż o 30 kg, co sprawi, że będzie to wiodący pojazd w stosunku swojej mocy do masy. W nowym pojeździe zastosowano lepszą równowagę aerodynamiczną, nowe sprężyny, amortyzatory oraz zupełnie odświeżoną geometrię.

Czysta radość z jazdy

Silnik nowego McLarena to 4-litrowy, benzynowy V8, który może pochwalić się osiągami rzędu 750 KM i 800 Nm. Odmieniona 7-biegowa skrzynia biegów optymalizująca przyśpieszenie przyczynia się do spektakularnych osiągów pojazdu. McLaren 750S rozpędza się do 100 km/h w zaledwie 2,8 sekundy, a 200 km/h osiąga po 7,2 sekundach. Nowy pojazd od brytyjskiego producenta zaskakuje swoimi możliwościami – będzie szybki i lekki jak nigdy dotąd.

Oceń ten artykuł

McLaren 750S – 2,8 sekundy do 100 km/h. Co jeszcze zaoferuje nam nowy model?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie 0 ocen

Dodaj komentarz