Hyundai i20 w nowej odsłonie. Czym nas zaskoczy?

Źródło: Materiały prasowe producenta Trzy lata po premierze olśniewającego hatchbacka z segmentu B koreański producent decyduje się na jego odświeżenie. Na pokładzie znajdziemy nie tylko zmiany stylistyczne, ale również rozszerzenia... Czytaj dalej

11 maja 2023
Artykuł z kategorii: Wiadomości, Wiadomości samochodowe
Źródło: Materiały prasowe producenta

Trzy lata po premierze olśniewającego hatchbacka z segmentu B koreański producent decyduje się na jego odświeżenie. Na pokładzie znajdziemy nie tylko zmiany stylistyczne, ale również rozszerzenia systemów związanych z bezpieczeństwem i łącznością. Przekonaj się, czym jeszcze zaskoczy nas nowy Hyundai.

Jak wygląda zmodernizowana wersja i20?

Producent nie ukrywa, że zmiany zajdą tutaj głównie w detalach. Na uwagę na pewno zasługuje nowa, limonkowa wersja kolorystyczna o nazwie Lucid Lime Metallic. Samochód w tej wersji prezentuje się wyjątkowo zjawiskowo i odważnie. W asortymencie znajdziemy również kolory Lumen Grey Pearl oraz Meta Blue Pearl. Zmiany w nadwoziu obejmują także nowe kształty obu zderzaków, przednie logo przeniesione na górną część zderzaka, nowe wzory felg i kształty wykończenia.

Co znajdziemy w środku?

W kabinie nasz wzrok przykują zaktualizowane media z nowym, opcjonalnym ekranem o przekątnej 10,25 cala. W opcji dostępne będą Apple CarPlay i AndroidAuto. Od teraz nowy i20 będzie seryjnie wyposażony także w cyfrowe zegary z 4,2-calowym wyświetlaczem, bezprzewodową ładowarkę do smartfona oraz system eCall oparty na sieci 4G. Poprawiony Hyundai zawierał będzie również nowe systemy bezpieczeństwa. Nowością jest asystent unikania kolizji czołowych (FCA), którego rolą jest zapobieganie kolizjom z pieszymi i rowerzystami oraz asystent podążania na pasie ruchu (LFA). Ten zaś zagwarantuje kierowcy precyzyjne utrzymanie pojazdu pomiędzy liniami drogowymi.

Koreański producent nie przewidział żadnych zmian pod maską, a więc do dyspozycji będziemy mieli tylko i wyłącznie silniki benzynowe 1.0 w wersjach 100 i 120-konnych.

Oceń ten artykuł

Hyundai i20 w nowej odsłonie. Czym nas zaskoczy?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie 0 ocen

Dodaj komentarz