Od czego zależy składka OC?

Forum dyskusyjne › Kategoria: Dyskusje › Od czego zależy składka OC? 0 Dobre Słabe Mariola asked 1 rok ago Cześć! Mam 25 lat. Ile może wynosić moja składka OC? 3... Czytaj dalej

15 marca 2023
Artykuł z kategorii:
Forum dyskusyjneKategoria: DyskusjeOd czego zależy składka OC?
Mariola asked 1 rok ago
Cześć! Mam 25 lat. Ile może wynosić moja składka OC?
3 odpowiedzi
niezalogowany answered 1 rok ago
Przede wszystkim należy zacząć od tego, że niektóre firmy ubezpieczeniowe nie chcą takich kierowców, jak ty. Ok, może źle to ujęłam, ale to wygląda tak, że kierowcy poniżej 26 roku życia mają naprawdę wysokie stawki. Jeśli wcześniej nie miałaś zarejestrowanego samochodu i go nie ubezpieczałaś dostaniesz 100% opłaty i jeszcze zwyżkę za swój wiek. Ważne jest również to, ile lat ma Twoje auto, niektóre firmy nie ubezpieczają starszych niż 15 lat.
niezalogowany answered 1 rok ago
Bierz OC i AC, zapłacisz więcej, ale będziesz miała komfort jazdy. Jakikolwiek wypadek, przerysowanie na parkingu, czy kradzież – jesteś zabezpieczona. Dlatego nie warto szukać oszczędności w takich kwestiach. Ja wiem, że większość jeździ tylko na OC, bo AC jest drogie, ale pamiętaj, że to dodatkowe zabezpieczenie, a jak jesteś początkującym kierowcą, to będzie to niezwykle istotne dla ciebie i innych.
niezalogowany answered 1 rok ago
Fakt, jest zwyżka za wiek, ale z czasem będziesz płacić mniej i musisz o tym pamiętać. Może te opłaty na początek przerażają, ale z wiekiem naprawdę maleją. Ja zawsze miałem samo OC, bo myślałem, że AC to zbędny wydatek i firmy ubezpieczeniowe tylko chcą nas naciągnąć, ale jak miałem wypadek, bo ktoś we mnie wjechał, to przekonałem się, że AC byłoby przydatne. Dlatego teraz wykupiłem pełny pakiet. Płacę tylko 200 zloty więcej, a ile korzyści.
Oceń ten artykuł

Od czego zależy składka OC?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen