Nowe BMW serii 2 Active Tourer?

Forum dyskusyjne › Kategoria: Dyskusje › Nowe BMW serii 2 Active Tourer? 0 Dobre Słabe Seba asked 1 rok ago Znalazłem informację, że BMW wprowadziło do swojej oferty właśnie jakieś... Czytaj dalej

17 marca 2023
Artykuł z kategorii:
Forum dyskusyjneKategoria: DyskusjeNowe BMW serii 2 Active Tourer?
Seba asked 1 rok ago
Znalazłem informację, że BMW wprowadziło do swojej oferty właśnie jakieś duże rodzinne auto. Brzmi jak komedia, ale nie chce mi się w to wierzyć. Czy model 2 Active Tourer nie pozostanie na etapie modelu koncepcyjnego czasami? Oni naprawdę planują sprzedaż tak żenującego modelu? Nie chce mi się wierzyć. Wierny_fan_BMW_E24. Pozdrawiam
3 odpowiedzi
niezalogowany answered 1 rok ago
Nie tylko zaprezentowali, ale i wprowadzili ostatecznie do oferty. Zaskoczę cię, ale Active Tourer jest już od dłuższego czasu dostępny na runku europejskim. Nie wiem jeszcze jak to tam cenowo wygląda, ale zdaje się, że BMW 2 Active Tourer masz dostępnego za nieco ponad 110 tys. złotych. Dodam, że Niemcy wprowadzili też jakiś czas temu jego większego brata, czyli BMW 2 Grand Tourer, który ma pomieścić 7 osób. Nic nie zrobisz. Wiesz, mi też się nie podoba, że BMW pozycjonuje się teraz na markę pro-eko i super bezpieczną, ale widocznie to jest duży rynek, z którego mogą czerpać pokaźne zyski i nie ma co się spodziewać, że z niego rezygnują.
niezalogowany answered 1 rok ago
Kiedyś BMW kojarzyło mi się z bezawaryjnymi, prostymi pod względem konstrukcyjnym autami, które po prostu były nieprzeciętne i można było je naprawić kilkoma kluczami. Dzisiaj niestety wszystko sprowadza się do wyścigu technologicznego i karmienia klientów kolejnymi pro-eko rozwiązaniami. Efekt jest taki, że dzisiaj przy nowym BMW 5 w zasadzie nic sam już nie zrobisz, a wszystkie czujniki elektroniczne itd. kosztują majątek. Silniki są coraz bardziej złożone, mają wymagający i kosztowny osprzęt i psują się też niestety znacznie częściej niż kiedyś. Duże, 3-, albo 4-litrowe silniki V6 wolnossące to jest to, czego nam trzeba, a nie 3-cylindrowe 1,5 l z Turbo o mocy 136 KM. Kto to słyszał, żeby BMW pakowało takie silniczki do swoich aut.
niezalogowany answered 1 rok ago
Dajcie spokój z tymi europejskimi producentami samochodów. Ja zrezygnowałem z inwestowania w technologie BMW, Mercedesa i całej grupy VAG po tym, kiedy moja Octavia rozpadała się po przejechaniu 200 tys. kilometrów. Puściłem to auto, ale tak między nami to trzeba byłoby je zezłomować, bo 2-litrowy diesel TDI odmawiał posłuszeństwa, a i skrzynia DSG to też nie to samo co przy zakupie. Niestety wymiana tylko tych dwóch podzespołów przewyższała wartość całego samochodu, więc poszło na handel. Od teraz tylko auta japońskie albo amerykańskie, żadnych innych.
Oceń ten artykuł

Nowe BMW serii 2 Active Tourer?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen