Manualna czy automatyczna skrzynia biegów?

Forum dyskusyjne › Kategoria: Dyskusje › Manualna czy automatyczna skrzynia biegów? 0 Dobre Słabe Diana asked 1 rok ago Co myślicie o samochodzie z automatyczną skrzynią biegów, czy to jest... Czytaj dalej

17 marca 2023
Artykuł z kategorii:
Forum dyskusyjneKategoria: DyskusjeManualna czy automatyczna skrzynia biegów?
Diana asked 1 rok ago
Co myślicie o samochodzie z automatyczną skrzynią biegów, czy to jest dobre rozwiązanie? Biegi zawsze mnie przerażały i tak się zastanawiam, czy taki samochód niebyły dla mnie lepszy?
3 odpowiedzi
niezalogowany answered 1 rok ago
Jak dla mnie rewelacja. Mieszkałam kilka lat w USA. Tam po raz pierwszy wsiadłam do takiego samochodu i zrozumiałam fenomen takich aut. Jeździ się naprawdę świetnie. U mnie zamiana biegów zawsze kończyła się jakimś skrzypieniem, nie umiałam skoordynować tego ruchu i czasem miałam problem, kiedy przestawić bieg. Zapominał o zmianie na jedynkę itd. Teraz jeżdżę tylko na automatyku i nigdy nie zamienię tego na inny Sadochu. Jedziesz i kompletnie tego nie czujesz.
niezalogowany answered 1 rok ago
Mam podobne doświadczenia. Odzwyczaiłam się wręcz od skrzyni biegów i jak czasem mam jechać samochodem męża to pojawiają się problemy. Dlatego nakłaniam go na automatyka. Wiem, że tradycjonaliści powiedzą, że nie ma lepszych aut niż ze skrzynią biegów, że tylko tak kontrolujesz jazdę itd. Ale w czym gorsze jest auto z automatykiem. Ja nie widzę różnicy, no może poza małym szczegółem, jakim jest bardziej komfortowa jazda.
niezalogowany answered 1 rok ago
Jechałem automatykiem i żeby to było jakieś super doznanie to nie powiem. Brakowało mi tej gałki, zmiany biegów, kontrolowania auta. Tam można zasnąć jadąc samochodem, a to chyba nie najlepiej o nim świadczy. Nie lubię takich samochodów i uważam, że skrzynia biegów to podstawa. Nie jestem jednak zagorzałym zwolennikiem skrzyni biegów. Jak ktoś nie lubi, to niech już lepiej jedzie na automacie, przynajmniej będzie bezpieczniej na drogach.
Oceń ten artykuł

Manualna czy automatyczna skrzynia biegów?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen