Kupiłem samochód, który się zepsuł

Forum dyskusyjne › Kategoria: Dyskusje › Kupiłem samochód, który się zepsuł 0 Dobre Słabe niezalogowany asked 10 miesięcy ago Kupiłem auto i wszystko było ok., ale po miesiącu zaczęło się... Czytaj dalej

5 grudnia 2022
Artykuł z kategorii:
Forum dyskusyjneKategoria: DyskusjeKupiłem samochód, który się zepsuł
niezalogowany asked 10 miesięcy ago
Kupiłem auto i wszystko było ok., ale po miesiącu zaczęło się psuć. Jest jakiś dramat i teraz nie wiem, czy mogę zwrócić się o zwrot pieniędzy, bo przecież towar nie jest zgodny z umową. Macie jakieś pomysły?
3 odpowiedzi
niezalogowany answered 10 miesięcy ago
W zasadzie to masz takie prawo, ale jak je wyegzekwujesz? Równie dobrze sprzedawca może powiedzieć, że działo, wymieniał i to Twoja wina. Ja zawsze, jak kupowałem używane auto, spisywałem długą umowę, że jak coś będzie nie tak z tym i tym, to dostaję zwrot kosztów naprawy. Jeśli sprzedawca nie chciał podpisać, to było wiadomo, że to szwankuje, albo jest w kiepskiej formie, albo nie wymieniał, chociaż twierdzi, że to robił. Musisz dobrze się przygotować.
niezalogowany answered 10 miesięcy ago
Dlatego Ja nie kupuję używanych aut. Wolę przepłacić, kupić starszy model, ale mieć pewność, że auto jest sprawę. Darmowe wizyty w stacji kontroli pojazdów też są dla mnie ważne. Raz tylko kupiłem używane auto. Miałem wtedy 23 lata i Oczywiście włożyłem w nie tyle kasy, że szkoda słów. Nie opłaca się i tyle. Takie jest moje zdanie. Sam jesteś sobie winny, bo trzeba było dobrze sprawdzić.
niezalogowany answered 10 miesięcy ago
przedawcy aut już tak mają, mówią nam, że wszystko jest ok., auto działa bez zarzutów, a po kilku tygodniach stoisz i płaczesz, bo nie wiesz co zrobić, jak masz umowę na piśmie i poświadczenie stanu auta to możesz iść do sądu. Zastanów się tylko, czy warto, może lepiej jest wykonać naprawę, niż płacić prawnikowi, a potem w razie przegranej za proces. Ja bym sam to naprawił, a nie szukał winnego, może faktycznie ty coś zepsułeś.
Oceń ten artykuł

Kupiłem samochód, który się zepsuł

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen