Kupiłem samochód, który się zepsuł

Forum dyskusyjne › Kategoria: Dyskusje › Kupiłem samochód, który się zepsuł 0 Dobre Słabe niezalogowany asked 2 lata ago Kupiłem auto i wszystko było ok., ale po miesiącu zaczęło się... Czytaj dalej

5 grudnia 2022
Artykuł z kategorii:
Forum dyskusyjneKategoria: DyskusjeKupiłem samochód, który się zepsuł
niezalogowany asked 2 lata ago
Kupiłem auto i wszystko było ok., ale po miesiącu zaczęło się psuć. Jest jakiś dramat i teraz nie wiem, czy mogę zwrócić się o zwrot pieniędzy, bo przecież towar nie jest zgodny z umową. Macie jakieś pomysły?
3 odpowiedzi
niezalogowany answered 2 lata ago
W zasadzie to masz takie prawo, ale jak je wyegzekwujesz? Równie dobrze sprzedawca może powiedzieć, że działo, wymieniał i to Twoja wina. Ja zawsze, jak kupowałem używane auto, spisywałem długą umowę, że jak coś będzie nie tak z tym i tym, to dostaję zwrot kosztów naprawy. Jeśli sprzedawca nie chciał podpisać, to było wiadomo, że to szwankuje, albo jest w kiepskiej formie, albo nie wymieniał, chociaż twierdzi, że to robił. Musisz dobrze się przygotować.
niezalogowany answered 2 lata ago
Dlatego Ja nie kupuję używanych aut. Wolę przepłacić, kupić starszy model, ale mieć pewność, że auto jest sprawę. Darmowe wizyty w stacji kontroli pojazdów też są dla mnie ważne. Raz tylko kupiłem używane auto. Miałem wtedy 23 lata i Oczywiście włożyłem w nie tyle kasy, że szkoda słów. Nie opłaca się i tyle. Takie jest moje zdanie. Sam jesteś sobie winny, bo trzeba było dobrze sprawdzić.
niezalogowany answered 2 lata ago
przedawcy aut już tak mają, mówią nam, że wszystko jest ok., auto działa bez zarzutów, a po kilku tygodniach stoisz i płaczesz, bo nie wiesz co zrobić, jak masz umowę na piśmie i poświadczenie stanu auta to możesz iść do sądu. Zastanów się tylko, czy warto, może lepiej jest wykonać naprawę, niż płacić prawnikowi, a potem w razie przegranej za proces. Ja bym sam to naprawił, a nie szukał winnego, może faktycznie ty coś zepsułeś.
Oceń ten artykuł

Kupiłem samochód, który się zepsuł

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen