Kultura na drodze?

Forum dyskusyjne › Kategoria: Dyskusje › Kultura na drodze? 0 Dobre Słabe Kamil asked 1 rok ago Ostatnio byłem zagranicą przez rok i zauważyłem, że kultura jazdy w Polsce jest... Czytaj dalej

15 marca 2023
Artykuł z kategorii:
Forum dyskusyjneKategoria: DyskusjeKultura na drodze?
Kamil asked 1 rok ago
Ostatnio byłem zagranicą przez rok i zauważyłem, że kultura jazdy w Polsce jest straszna. Co o tym sadzicie, czy to po prostu takie miasto (Kraków), czy całą Polska jest taka.
3 odpowiedzi
niezalogowany answered 1 rok ago
Kurczę, w Polsce nawet nie można użyć słów kultura jazdy, tutaj brakuje jakiegokolwiek określenia… Kierowcy w Polsce jeżdżą kiepsko niezależnie od miejsca. Oczywiście nie jest tak, że wszyscy tacy są, to zapewne 10% wszystkich osób siedzących za kierownicą, ale musimy przyznać, ze to jest jak ze stereotypami. Jedne ukradnie, więc wszyscy złodzieje. Ja jak jadę po naszym pięknym kraju to dostaję świra, moje dzieci chyba nie będą miały prawo jazdy, bo bałbym się o ich życie.
niezalogowany answered 1 rok ago
Nie przesadzajmy, że jest tak źle. Ja zawsze na to narzekałem, ale zauważyłem, że coś zaczęło się zmieniać. Kierowcy przepuszczają pieszych, czasem ktoś cię wpuści, bo pomyliłeś pas. Ludzie potrafią być uczynni. Zdarzy się raz na jakiś czas taki typowy burak, że aż brakuje nam słów, ale nie uogólniajmy, czasem są też dobrzy kierowcy i wcale nie musi być takiej tragedii.
niezalogowany answered 1 rok ago
No Ja jako pieszy nie wypowiedziałabym, że w Polsce jest kultura jazdy, mówię to również jako rowerzysta. Jak idę po chodniku, czy przechodzę przez przejście, to czuję się zagrożony. Kierowcy mają w dupie nas pieszych. Przechodzę przez przejście na zielonym, a nagle pojawia się auto i to z taką prędkością wjeżdża na przejście, że aż strach. Inna sytuacja. Jadę rowerem i przejeżdżam przez przejście w miejscu, gdzie jest ścieżka rowerowa, kobieta ma zieloną małą strzałkę i jedzie, zamiast patrzeć w lewo, bo tak powinna ze względu na auta i pieszych, to ona w prawo. Totalna masakra.
Oceń ten artykuł

Kultura na drodze?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen