Kto ma pierwszeństwo na pasach?

Forum dyskusyjne › Kategoria: Dyskusje › Kto ma pierwszeństwo na pasach? 0 Dobre Słabe Pieszy asked 12 miesięcy ago Pisze z pozycji pieszego, ale jestem również kierowcą samochodu. Ostatnio 5... Czytaj dalej

17 marca 2023
Artykuł z kategorii:
Forum dyskusyjneKategoria: DyskusjeKto ma pierwszeństwo na pasach?
Pieszy asked 12 miesięcy ago
Pisze z pozycji pieszego, ale jestem również kierowcą samochodu. Ostatnio 5 razy pod rząd zdarzyło się tak, że wchodziłem na przejście i prawie zostałem potrącony przez auto, które skręcało. Dlaczego kierowcy w Polsce nie potrafią zrozumieć, że mała strzałka wymaga zatrzymania, nie jazdy bez zwracania uwagi na pieszych?
3 odpowiedzi
niezalogowany answered 12 miesięcy ago
To jest zmora wszystkich pieszych. Ja, jak wchodzę na przejście to rozglądam się bardziej niż 6 latek, którego uczą tego w szkole. To naprawdę jest straszne i nie rozumiałem. Wiele razy miałam taką sytuację. Wchodzę na zielonym, a nagle 2 metry ode mnie jedzie ciężarówka. Gość nie patrzy na przejście, bo siedzi wysoko i ma gdzieś pieszych. Szybko się cofnęła, ale mało brakowało. To nieodpowiedzialne. Ja rozumiem, że ma strzałkę, ale to Ja mam pierwszeństwo, a on powinien się zatrzymać.
niezalogowany answered 12 miesięcy ago
Kolejny problem to ciągłe stawianie na pasach. Jak stanie osobowy to pół biedy, bo można ominąć, ale jak ciężarówka to człowiek nie wie w którą stronę iść, bo niby ma zielne, ale zaraz będzie czerwone i zacznie się trąbienie. Strzałka to nie pozwolenie na jazdę, zwłaszcza, jak jedziesz ciężarówką. Stań i dopiero jedź, a nie blokuj przejście dla pieszych. Kiedy w końcu kierowcy ciężarówek, a w zasadzie wszystkich innych aut pojmą tak ważne kwestie?
niezalogowany answered 12 miesięcy ago
Kierowcy uważają, że to piesi powinni uważać, bo są tylko dodatkiem do ruchu. Obudźmy się! Kiedyś nie było samochodów, co najwyżej wóz z koniem, to oni są czymś stosunkowo nowym. Pieszy nie ma ochrony, jak w niego walniesz to się połamie, niestety kierowcy bardzo często zapominają o tym fakcie, zwłaszcza jeśli za przeproszeniem tyłki im przyrosły do siedzenia i już dawno nie chodzi po chodnikach i przejściach na pieszych. To naprawdę bardzo denerwujące z perspektywy każdego pieszego.
Oceń ten artykuł

Kto ma pierwszeństwo na pasach?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen