Kto ma pierwszeństwo na pasach?

Forum dyskusyjne › Kategoria: Dyskusje › Kto ma pierwszeństwo na pasach? 0 Dobre Słabe Pieszy asked 6 miesięcy ago Pisze z pozycji pieszego, ale jestem również kierowcą samochodu. Ostatnio 5... Czytaj dalej

17 marca 2023
Artykuł z kategorii:
Forum dyskusyjneKategoria: DyskusjeKto ma pierwszeństwo na pasach?
Pieszy asked 6 miesięcy ago
Pisze z pozycji pieszego, ale jestem również kierowcą samochodu. Ostatnio 5 razy pod rząd zdarzyło się tak, że wchodziłem na przejście i prawie zostałem potrącony przez auto, które skręcało. Dlaczego kierowcy w Polsce nie potrafią zrozumieć, że mała strzałka wymaga zatrzymania, nie jazdy bez zwracania uwagi na pieszych?
3 odpowiedzi
niezalogowany answered 6 miesięcy ago
To jest zmora wszystkich pieszych. Ja, jak wchodzę na przejście to rozglądam się bardziej niż 6 latek, którego uczą tego w szkole. To naprawdę jest straszne i nie rozumiałem. Wiele razy miałam taką sytuację. Wchodzę na zielonym, a nagle 2 metry ode mnie jedzie ciężarówka. Gość nie patrzy na przejście, bo siedzi wysoko i ma gdzieś pieszych. Szybko się cofnęła, ale mało brakowało. To nieodpowiedzialne. Ja rozumiem, że ma strzałkę, ale to Ja mam pierwszeństwo, a on powinien się zatrzymać.
niezalogowany answered 6 miesięcy ago
Kolejny problem to ciągłe stawianie na pasach. Jak stanie osobowy to pół biedy, bo można ominąć, ale jak ciężarówka to człowiek nie wie w którą stronę iść, bo niby ma zielne, ale zaraz będzie czerwone i zacznie się trąbienie. Strzałka to nie pozwolenie na jazdę, zwłaszcza, jak jedziesz ciężarówką. Stań i dopiero jedź, a nie blokuj przejście dla pieszych. Kiedy w końcu kierowcy ciężarówek, a w zasadzie wszystkich innych aut pojmą tak ważne kwestie?
niezalogowany answered 6 miesięcy ago
Kierowcy uważają, że to piesi powinni uważać, bo są tylko dodatkiem do ruchu. Obudźmy się! Kiedyś nie było samochodów, co najwyżej wóz z koniem, to oni są czymś stosunkowo nowym. Pieszy nie ma ochrony, jak w niego walniesz to się połamie, niestety kierowcy bardzo często zapominają o tym fakcie, zwłaszcza jeśli za przeproszeniem tyłki im przyrosły do siedzenia i już dawno nie chodzi po chodnikach i przejściach na pieszych. To naprawdę bardzo denerwujące z perspektywy każdego pieszego.
Oceń ten artykuł

Kto ma pierwszeństwo na pasach?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen