Kiedy trzeba przerejestrować auto?

Forum dyskusyjne › Kategoria: Dyskusje › Kiedy trzeba przerejestrować auto? 0 Dobre Słabe Igor asked 1 rok ago Mam jedno ważne pytanie. Chodzi o to, czy mój syn może jeździć... Czytaj dalej

15 marca 2023
Artykuł z kategorii:
Forum dyskusyjneKategoria: DyskusjeKiedy trzeba przerejestrować auto?
Igor asked 1 rok ago
Mam jedno ważne pytanie. Chodzi o to, czy mój syn może jeździć autem zarejestrowanym na mnie. Nie mówię o pożyczaniu auta. Kupuję nowe i chce mu to oddać. On mieszka w miejskie, Ja 30 km dalej. Nie wiem, czy jest sens, żeby przerejestrowywać auto. Co o tym myślicie?
3 odpowiedzi
niezalogowany answered 1 rok ago
Spokojnie może nim jeździć, ale jeśli jest samodzielny, to lepiej przerejestruj auto, żeby opłacanie tych wszystkich składek nie leżało w twojej gestii, no chyba, że chcesz mu zrobić taki prezent. Pamiętaj też, że w razie jakiejś stłuczki to tobie odbierają zniżki, więc dobrze się zastanów. Wiadomo, że to będzie trochę kosztowało, ale może lepiej jest załatwić sprawę oficjalnie. Potem w razie czego ty będziesz musiał wszystko załatwiać.
niezalogowany answered 1 rok ago
Ja wiem, że rodzice chcą dla swoich dzieci jak najlepiej i odciążają ich w kwestii opłat, ale jeśli jest osobą dorosłą, sam się utrzymuje i mieszka, to niech sam płaci składki i wszystkie opłaty. Wiadomo, że będzie miał większe opłaty niż ty teraz, ale z czasem wyjdzie mu to na dobre, bo jak kupi kolejne auto to będzie miał już naliczone zniżki, a tak co? Dobije do 30 i będzie płaciła jak początkujący kierowca.
niezalogowany answered 1 rok ago
Ostatnio kupiłem auto i zastanawiałem się, czy nie zarejestrować na ojca, bo on ma duże zniżki, a Ja z racji wieku musze płacić więcej, ale doszedłem do wniosku, że lepiej jest zapłacić więcej, niż potem się szarpać. Tym bardziej, że mieszkam 400 kilometrów od ojca. Samochód mam zarejestrowany tam gdzie on mieszka, bo i tam mam zameldowanie, ale używam go na drugim końcu Polski. Nie muszę do niego dzwonić, jak coś się stanie. To dużo lepsze.
Oceń ten artykuł

Kiedy trzeba przerejestrować auto?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen