Jazda samochodem nocą?

Forum dyskusyjne › Kategoria: Dyskusje › Jazda samochodem nocą? 0 Dobre Słabe Ola asked 1 rok ago Często wracam z pracy, gdy jest już całkowicie ciemno. Możecie mi doradzić, co... Czytaj dalej

15 marca 2023
Artykuł z kategorii:
Forum dyskusyjneKategoria: DyskusjeJazda samochodem nocą?
Ola asked 1 rok ago
Często wracam z pracy, gdy jest już całkowicie ciemno. Możecie mi doradzić, co robić, aby jazda w nocy była jak najbardziej bezpieczna? Szczerze mówiąc dopiero co zdałam prawo jazdy, a na kursie nie trenowałam w takich warunkach.
3 odpowiedzi
niezalogowany answered 1 rok ago
Przede wszystkim musisz włączyć światła, a gdy opuścisz samochód nie zapomnij ich wyłączyć, ponieważ wysiądzie Ci akumulator. To tak pół żartem, pół serio. A kompletnie na poważnie to na pewno musisz być zdecydowanie bardziej ostrożna. Na mało oświetlonych drogach dochodzi do bardzo dużej ilości wypadków i trzeba mieć to na uwadze, aby przypadkowo kogoś nie potrącić, bo wtedy sytuacja robi się bardzo nieciekawa.
niezalogowany answered 1 rok ago
No tak, mnóstwo przechodniów zapomina o odblaskach, a gdy chodzą w ciemnych kurtkach, to muszą liczyć się z tym, że nie zostaną odpowiednio szybko zauważeni przez kierowców. Powinna być w ogóle jakaś akcja w telewizji przeprowadzona właśnie na ten temat, żeby uświadomić pieszym, że nie powinni tak robić. Potem zawsze zaś wina za jakikolwiek tego typu wypadek spada na kierowcę … To nie jest do końca sprawiedliwe.
niezalogowany answered 1 rok ago
No bo kierowca ma większe pole manewru i to on kieruje samochodem. Jemu raczej po zderzeniu z pieszym nic się nie stanie. Kierowcy muszą być zdecydowanie bardziej uważni. Wyjeżdżając nocą na trasę trzeba sobie zdawać sprawę, że mogą być właśnie tego typu piesi, którzy nie będą oznakowani i będzie ich trudno szybko rozpoznać. Jeśli jednak ktoś jeździ uważnie, to raczej nie powinno być problemu, że się kogoś potrąci.
Oceń ten artykuł

Jazda samochodem nocą?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen