Jaka jest kara za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu?

Forum dyskusyjne › Kategoria: Dyskusje › Jaka jest kara za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu? 0 Dobre Słabe Tadi asked 12 miesięcy ago Ostatnio wzięło mnie na rozważania odnośnie jazdy... Czytaj dalej

15 marca 2023
Artykuł z kategorii:
Forum dyskusyjneKategoria: DyskusjeJaka jest kara za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu?
Tadi asked 12 miesięcy ago
Ostatnio wzięło mnie na rozważania odnośnie jazdy po pijaku. Jak to w Polsce bywa, sprawy są nagłośniane, a po czasie wszytko zanika. Zastanawiam się, co kieruje ludźmi siadającymi za kółko po pijaki.
3 odpowiedzi
niezalogowany answered 12 miesięcy ago
Pamiętam, jak raz wsiadłem do samochodu po imprezie. Nie jechałem pijany, ale miałem dużo stracha, że coś się stanie. Wtedy imprezowaliśmy cały weekend. Przestałem pić w niedzielę o 17, a następnego dnia o 15 miałem jechać autem. Niby dużo czasu, a jednak był strach. Nie rozumiem, jak ludzie wsiadają za kółko i nie zwracają na to uwagi, jak można być takim człowiekiem bez uczuć. Przecież można kogoś zabić. Ja już nigdy nie wsiądę, dopiero jak upewnię się alkomatem.
niezalogowany answered 12 miesięcy ago
Mnie też to strasznie denerwuje. Jesteśmy ludźmi, mieszkamy obok siebie, a mamy tak bardzo gdzieś ludzkie życie. To nie chodzi o to, że pijany wsiądzie w auto i zabije siebie, to chodzi o to, że może trafić w inny samochód i pozbawić życia rodzinę, tak jak w poprzednie wakacje. Dostanie potem kilka lat, odbiorą mu prawko i dalej będzie żył, a tych ludzi już nie będzie. To naprawdę dramatyczne wydarzenie, aż człowiek czasem boi się wsiąść do auta, bo nie wie, co może się zdarzyć.
niezalogowany answered 12 miesięcy ago
Niestety tak się zdarza i to bardzo często. Miałam kiedyś taki wypadek. Wjechał we mnie pijany kierowca. Potem przez pół roku miałam dwie nogi w gipsie, mój mąż wybił 4 zęby z przodu, a nasze dziecko miało obrażenia wewnętrzne. Żyjemy, ale było ciężko. Ten kierowca niedługo wychodzi i chociaż zabrano mu prawo jazdy, na pewno wsiądzie za kółko. Boję się czasem wsiąść za kierownicę i jechać, bo nie wiem, co na mnie czeka gdzieś tam po drodze.
Oceń ten artykuł

Jaka jest kara za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen