Jaka jest kara za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu?

Forum dyskusyjne › Kategoria: Dyskusje › Jaka jest kara za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu? 0 Dobre Słabe Tadi asked 1 rok ago Ostatnio wzięło mnie na rozważania odnośnie jazdy... Czytaj dalej

15 marca 2023
Artykuł z kategorii:
Forum dyskusyjneKategoria: DyskusjeJaka jest kara za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu?
Tadi asked 1 rok ago
Ostatnio wzięło mnie na rozważania odnośnie jazdy po pijaku. Jak to w Polsce bywa, sprawy są nagłośniane, a po czasie wszytko zanika. Zastanawiam się, co kieruje ludźmi siadającymi za kółko po pijaki.
3 odpowiedzi
niezalogowany answered 1 rok ago
Pamiętam, jak raz wsiadłem do samochodu po imprezie. Nie jechałem pijany, ale miałem dużo stracha, że coś się stanie. Wtedy imprezowaliśmy cały weekend. Przestałem pić w niedzielę o 17, a następnego dnia o 15 miałem jechać autem. Niby dużo czasu, a jednak był strach. Nie rozumiem, jak ludzie wsiadają za kółko i nie zwracają na to uwagi, jak można być takim człowiekiem bez uczuć. Przecież można kogoś zabić. Ja już nigdy nie wsiądę, dopiero jak upewnię się alkomatem.
niezalogowany answered 1 rok ago
Mnie też to strasznie denerwuje. Jesteśmy ludźmi, mieszkamy obok siebie, a mamy tak bardzo gdzieś ludzkie życie. To nie chodzi o to, że pijany wsiądzie w auto i zabije siebie, to chodzi o to, że może trafić w inny samochód i pozbawić życia rodzinę, tak jak w poprzednie wakacje. Dostanie potem kilka lat, odbiorą mu prawko i dalej będzie żył, a tych ludzi już nie będzie. To naprawdę dramatyczne wydarzenie, aż człowiek czasem boi się wsiąść do auta, bo nie wie, co może się zdarzyć.
niezalogowany answered 1 rok ago
Niestety tak się zdarza i to bardzo często. Miałam kiedyś taki wypadek. Wjechał we mnie pijany kierowca. Potem przez pół roku miałam dwie nogi w gipsie, mój mąż wybił 4 zęby z przodu, a nasze dziecko miało obrażenia wewnętrzne. Żyjemy, ale było ciężko. Ten kierowca niedługo wychodzi i chociaż zabrano mu prawo jazdy, na pewno wsiądzie za kółko. Boję się czasem wsiąść za kierownicę i jechać, bo nie wiem, co na mnie czeka gdzieś tam po drodze.
Oceń ten artykuł

Jaka jest kara za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen