Jak bezpiecznie jechać autostradą?

Forum dyskusyjne › Kategoria: Dyskusje › Jak bezpiecznie jechać autostradą? 0 Dobre Słabe Teodor asked 1 rok ago Ostatnio miałem okazję jechać odcinkiem z Radomia do Żyrardowa, a w zasadzie... Czytaj dalej

15 marca 2023
Artykuł z kategorii:
Forum dyskusyjneKategoria: DyskusjeJak bezpiecznie jechać autostradą?
Teodor asked 1 rok ago
Ostatnio miałem okazję jechać odcinkiem z Radomia do Żyrardowa, a w zasadzie prosto na autostradę. Tam jest taki odcinek, że są trzy pasy, czasem jeden, czasem dwa w jedną stronę. Jak kończy się z jednej drugi pas, to zaczyna z drugiej. Czuję się tam bardzo niepewnie. Co sądzicie o takim rozwiązaniu?
3 odpowiedzi
niezalogowany answered 1 rok ago
Też raz na jakiś czas tamtędy jeżdżę i mam te same odczucia. Jadę obok ciężarowego, który Oczywiście ma tachometr. Wyprzedzam go i nagle znikąd pojawia się informacja, że za 200 metrów koniec pasa. Przeraża mnie to. Na szczęście nie jadę tamtędy zbyt często, więc stresuję się tylko 2-3 razy w roku, ale wciąż uważam, że ta droga jest straszna. Zupełnie nie rozumiem dlaczego nie zrobili 4 pasów. Nie ma tam miejsca (jadę w nocy i nie bardzo się przyglądam.
niezalogowany answered 1 rok ago
Ja uważam, że to nie najgorsze rozwiązanie. Skoro nie mogli zrobić 4 pasów, to zrobili 3 i to bardzo dobrze. Bo nie ciągniesz się za samochodami jadącymi do lub z autostrady. To bardzo ważne. To też było z myślą o karetkach, żeby miały gdzie wyprzedzić. Ktoś tam mówił o barierkach, ale tedy byłby jeszcze większy problem. Grunt, że to jakoś rozwiązali. Wiadomo, że 4 pasy byłyby lepsze, ale nie jest najgorzej. Można się przyzwyczaić do takiego rozwiązania.
niezalogowany answered 1 rok ago
Też czasem tamtędy jadę, ale zwykle jako pasażer. Jeszcze nie zdarzyło się, żebym kierowała na tym odcinku, ale to i lepiej, bo nie mam takiego wyczucia. Ten odcinek wydaje mi się tragiczny. Dla mnie nie jest idealnym rozwiązaniem. Jadę i nagle kończy się pas. Powinny być informacje ile on ma co jakiś czas i za ile się kończy. To bardzo proste. Dlaczego nie można tego tak rozwiązać. Czasem człowiek nie ma gdzie wjechać, a tu już koniec pasa.
Oceń ten artykuł

Jak bezpiecznie jechać autostradą?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen