Dlaczego samochód dużo pali?

Forum dyskusyjne › Kategoria: Dyskusje › Dlaczego samochód dużo pali? 0 Dobre Słabe Grzegorz asked 1 rok ago Dlaczego moje auto tyle pali? Poza miastem 6-7 litrów, a w mieście... Czytaj dalej

15 marca 2023
Artykuł z kategorii:
Forum dyskusyjneKategoria: DyskusjeDlaczego samochód dużo pali?
Grzegorz asked 1 rok ago
Dlaczego moje auto tyle pali? Poza miastem 6-7 litrów, a w mieście nawet 15, to chyba lekka przesada, nie uważacie?
3 odpowiedzi
niezalogowany answered 1 rok ago
Możesz mieć problem z wtryskami. Jak źle działają, to wtedy więcej palisz, logiczne. Ja tez kiedyś miałem taki problem, bo palił mi na mieście ze 13 litrów, wszy czy mówili, że to normalne, bo na mieście więcej pali, więc tak jeździłem, ale w końcu powiedziałem sobie, że to nie możliwe, żeby był taka różnica. Znajomy jeździł takim samym autem i w mieście palił mu tylko 9-10. No i okazało się, że to kwestia wtrysków. Wymieniłem i wszystko śmiga jak należy, także nie słuchaj dobrych rad, pt. tak jest w mieście.
niezalogowany answered 1 rok ago
Ja też się tak słuchałem i w końcu wymieniłem auto, bo stwierdziłem, że to nieopłacalne, a wystarczyło zmienić taką rzecz, która jest warta 200 złotych. Trochę mi żal, ale już nie wyrabiałem na opłaty za paliwo. Myślę, że takie rzeczy trzeba dobrze sprawdzać. Wiadomo na trasie auto zawsze zachowuje się inaczej, a w mieście inaczej, ale różnica nie może być tak znacząca. Wiem, że czasem to nie tylko wina wtrysków, więc lepiej jest sprawdzić, co dokładnie jest nie tak w twoim aucie.
niezalogowany answered 1 rok ago
To nic innego, jak wtryski. Ja naprawdę znam ten temat, bo jestem mechanikiem. Niektórzy mówią, że to wina tego, czy tamtego. Jeśli palisz tyle na mieście, to nie wina silnika, bo w przypadku TDI 1.9 spalanie na mieście nie powinno być większe niż 9-10 i to naprawdę w dużych korkach. Na trasie 6 wydaje się jak najbardziej ok. Jeśli masz takie dysproporcje, to wina leży po stronie wtrysków. Ostatnio wymieniłem 10 i wszyscy dzwonili, że działa jak złoto.
Oceń ten artykuł

Dlaczego samochód dużo pali?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen