Czy warto serwisować w ASO?

Forum dyskusyjne › Kategoria: Dyskusje › Czy warto serwisować w ASO? 0 Dobre Słabe JAGODZIAK_1992 asked 1 rok ago Autoryzowany serwis czy warsztat kumpla? Moje auto ma 5 lat, kupiłem... Czytaj dalej

27 listopada 2022
Artykuł z kategorii:
Forum dyskusyjneKategoria: DyskusjeCzy warto serwisować w ASO?
JAGODZIAK_1992 asked 1 rok ago
Autoryzowany serwis czy warsztat kumpla? Moje auto ma 5 lat, kupiłem prosto z salonu, teraz trochę żałuje, bo mogłem mieć lepsze używane, ale cóż człowiek chciał mieć coś nowego. Teraz minął mi okres kiedy te kontrole pojazdu miałem taniej i zastanawiam się, czy nie lepiej byłoby skorzystać z usług mechanika.
3 odpowiedzi
niezalogowany answered 1 rok ago
Przede wszystkim zaczęłabym od pytania, czy planujesz sprzedaż samochodu. Razem z mężem prowadzę auto komis i dobrze wiem, czy samochodu garażowane i te, które były naprawiane w stacji kontroli pojazdów danego dilera samochodów, zawsze mają wyższą cenę, wiadomo bowiem, że nie ma mowy o podróbkach i innych dziwnych sprawach. Samochody w takich miejscach są dobrze sprawdzane, więc jak chcesz go sprzedać, to lepiej zostać przy autoryzowanej stacji.
niezalogowany answered 1 rok ago
Ja nie widzę sensu przepłacania, może i dostaniesz więcej, ale ile 1000 złotych? O tyle więcej zapłacić w autoryzowanej stacji kontroli pojazdów. Jeśli masz zaufanego kumpla, to sprawdzaj auto u niego, dzięki temu będziesz miał jakieś oszczędności. Jeśli jest zaufany, to na pewno wymieni wszytki części na oryginalne, o ile będzie taka potrzeba. Nie ma co przepłacać i mówię to z własnego doświadczenia.
niezalogowany answered 1 rok ago
Ja też uważam, że przepłacanie jest bez sensu, bo faktycznie w przyszłości możesz dostać za niego więcej, ale ile wydasz na wizyty w takim autoryzowanym punkcie? Na pewno grube pieniądze. Samochód ma jeździć, musi być naprawiany to fakt, ale czy potem potrzebujesz pieczątki? Moim zdaniem to lekkomyślne. Dopóki te wizyty masz darmowe lub 50% tańsze to korzystasz, a potem przechodzi do prywaciarza. On też musi na czymś zarabiać.
Oceń ten artykuł

Czy warto serwisować w ASO?

Oceń
Ocena 3/5 na podstawie 1 ocen