Czy warto kupić używane auto elektryczne?

Forum dyskusyjne › Kategoria: Dyskusje › Czy warto kupić używane auto elektryczne? 0 Dobre Słabe benzyniak asked 1 rok ago Chcę kupić sobie używane auto na prąd. Takie małe, podłączane... Czytaj dalej

27 listopada 2022
Artykuł z kategorii:
Forum dyskusyjneKategoria: DyskusjeCzy warto kupić używane auto elektryczne?
benzyniak asked 1 rok ago
Chcę kupić sobie używane auto na prąd. Takie małe, podłączane do gniazda, gdzie się ładuje, czy to jest dobry pomysł. Nie wiem, ile to kosztuje, jak wygląda eksploatacja, no i przede wszystkim, jak wygląda temat z baterią np. po 10 latach. Czy da się taką baterię dalej eksploatować? Bo czytałem, że wymiana na nową w zasadzie nie wchodzi w grę, bo baterie często przewyższają wartość pojazdu wyposażonego w taką baterię. Co sądzicie?
3 odpowiedzi
niezalogowany answered 1 rok ago
Ojej, ale trudne pytanie zadałaś. W ogóle po co komu auto na prąd? Przecież to jak telefon, jak Ci się rozładuje to co zrobisz, podłączysz u kogoś w domu? Dla mnie to dziwny pomysł te auta na prąd. Rozumiem hybrydę i może kiedyś takie kupię, ale auto na kabel. One są małe i niebezpieczne. Nie wyjedziesz nim za miasto. No chyba, że tak właśnie jeździsz. Jak masz tylko przejechać po mieście, to może lepiej korzystać z elektryczności.
niezalogowany answered 1 rok ago
A jak zabraknie prądu na kilka dni, to co zrobisz? Przecież nie ruszysz z miejsca. Jak masz samochód, nawet niewielki, ale na gaz, czy ropę to nie masz problemu, idziesz pieszo na stację i masz czym jechać, a z prądem to sprawa niepewna. Rozładuje się i koniec jazdy. W lesie nie znajdziesz gniazda. Dla mnie to idiotyczny pomysł te elektryczne samochody. Lepiej kupić małe autko na normalne paliwo.
dariusz adamski answered 1 rok ago
Ciekawy to pomysł, ale z tym wykorzystaniem prądu może być nieciekawie. Wiadomo, że teraz prąd jest drogi. Nie wiem, ile ciągnie takie autko, ale na pewno więcej niż pralka, więc musisz liczyć się z dużymi rachunkami. Jeśli masz jeździć po mieście i tylko raz na jakiś czas to fajna opcja, ale tak lepiej kupić hybrydę, jak już chcesz zbyć ekologiczna lub zwykłe auto, tylko z mniejszym spalaniem.
Oceń ten artykuł

Czy warto kupić używane auto elektryczne?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen