Czy mechanik to dobry zawód?

Forum dyskusyjne › Kategoria: Dyskusje › Czy mechanik to dobry zawód? 0 Dobre Słabe Gerard asked 1 rok ago Cześć! Chciałem się Was poradzić w jednej z kwestii. Mianowicie czy... Czytaj dalej

14 marca 2023
Artykuł z kategorii:
Forum dyskusyjneKategoria: DyskusjeCzy mechanik to dobry zawód?
Gerard asked 1 rok ago
Cześć! Chciałem się Was poradzić w jednej z kwestii. Mianowicie czy uważacie, że mechanik samochodowy to dobry zawód? Właśnie zastanawiam się nad wyborem swojej drogi życiowej i myślę, że może warto byłoby kształcić się w tym właśnie zawodzie.
6 odpowiedzi
niezalogowany answered 1 rok ago
Jak dla mnie mechanik samochodowy to naprawdę bardzo dobry zawód. Wiem to można powiedzieć z pierwszej ręki :P ponieważ sam na co dzień wykonuję tę robotę. Generalnie na brak ofert pracy nie można narzekać. Co do tego chyba nikt nie powinien mieć żadnych wątpliwości. W końcu ludziom auta psuły się, psują i niestety będą się psuć. Raczej nie ma co oczekiwać, że w tej kwestii będzie inaczej. Dlatego jak chcesz mieć pewną pracę, to w tym zawodzie Ci jej nie zabraknie.
niezalogowany answered 1 rok ago
Też mam podobne zdanie na ten temat. Tak naprawdę mechanik samochodowy to zawód przyszłości. Chyba coraz więcej młodych chłopaków, którzy interesują się motoryzacją będą decydować się właśnie na jego wykonywanie. Muszę podkreślić, że powstaje coraz więcej zakładów, gdzie naprawia się auta, dlatego tak jak ktoś wcześniej zauważył jest raczej pewne, że pracy nie będzie brakować. A to jest naprawdę duża zaleta, o której nie można zapomnieć.
niezalogowany answered 1 rok ago
Ale też musisz pamiętać, że warto wiedzieć o czymś takim, jak mechatronika. Wiesz, coraz więcej aut ma w sobie więcej elektroniki, niż niejeden zakład :D W niektórych samochodach - szczególnie tych bardziej nowoczesnych - nie wystarczy standardowe naprawienie auta. Trzeba znać nowoczesne metody, dlatego warto znać się na mechatronice i jej aspektach. A tak ogólnie to też uważam, że mechanik samochodowy to dobry i solidny zawód.
niezalogowany answered 1 rok ago
Jak dla mnie mechanik samochodowy to nie jest jakiś superowy zawód. W końcu raczej nie zarobisz w nim nie wiadomo jakich kokosów. Poza tym będziesz musiał wykonywać czyjeś polecenia, co pewnie też nie jest do końca takie kapitalne. Najlepiej chyba byłoby, gdybyś po prostu spróbował sobie otworzyć własny zakład. Wiadome, że na to potrzeba kasy, ale potem będziesz tylko i wyłącznie zadowolony, bo więcej zarobisz.
niezalogowany answered 1 rok ago
No dobra, ale własny zakład wymaga naprawdę sporych inwestycji. Nie każdego jest na to stać. Poza tym masz duże ryzyko czy to wszystko wypali. A z tego co wiem takich zakładów to jest chyba dość dużo. Chyba się ze mną zgodzisz? Z kolei mechanik samochodowy to taki dość pewny zawód. Może nie ma w nim - jak mówisz - kokosów, ale to stabilna praca. Aktualnie na rynku pracy jest ciężko i nie wolno wybrzydzać, bo się zostanie z niczym.
niezalogowany answered 1 rok ago
Mechanik samochodowy wcale nie zarabia takich małych pieniędzy. Musi tylko … wyjechać z naszego kraju. No taka jest smutna prawda. U nas zawsze zarobki będą na takim niskim poziomie. A fachowcy jak wyjadą za granicę, to są o wiele bardziej docenieni. Za granicą to aż chce się pracować. Kurczę, tutaj też harujemy, a nic z tego nie mamy. W Niemczech jak się przyłożysz, to na pewno zostaniesz doceniony. Jestem co do tego pewny.
Oceń ten artykuł

Czy mechanik to dobry zawód?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen