Czy Lamborghini Urus kiedykolwiek powstanie? Tego nie wiadomo

Lamborghini Urus już wielokrotnie przewijał się przez nas serwis informacyjny i dziś także wiemy tylko niewiele więcej. Ostateczną decyzję w sprawie tego, czy włoska marka rzeczywiście wprowadzi do swojej oferty... Czytaj dalej

26 września 2022
Artykuł z kategorii: Wiadomości, Wiadomości samochodowe

Lamborghini Urus już wielokrotnie przewijał się przez nas serwis informacyjny i dziś także wiemy tylko niewiele więcej. Ostateczną decyzję w sprawie tego, czy włoska marka rzeczywiście wprowadzi do swojej oferty dużego crossovera leży w rękach VW.

fot. materiały prasowe

To VW zadecyduje, czy Lamborghini Urus pojawi się w salonach sprzedaży

Premiera Lamborghini Urusa wisi na włosku. Niemiecki VAG ma podjąć decyzję, czy zaproponowany przez włoskich projektantów model ma szansę odnaleźć satysfakcjonującą liczbę klientów.

W ocenie Reggiani’ego, szefa działu rozwoju Lamborghini wiele wskazuje na to, że Urus jednak zostanie pozytywnie zaakceptowany.

Warto wspomnieć, że z dotychczasowych materiałów prasowych włoskiego producenta wynika, że Urus miałby bazować na dużej jednostce benzynowej o pojemności 4,0 l V8 o bliżej nieokreślonej mocy. Do oferty z czasem miałaby trafić także hybryda, która oddawałaby do dyspozycji kierowcy całe 680 KM.

Lamborghini Urus miałby debiutować na rynku w połowie 2017 roku.

Oceń ten artykuł

Czy Lamborghini Urus kiedykolwiek powstanie? Tego nie wiadomo

Oceń
Ocena 5/5 na podstawie 2 ocen
  1. domin pisze:

    Dziwię się, że Volkswagen w ogóle zastanawia się, czy wpuścić ten samochód na rynek. Przecież Rusu wygląda po prostu obłędnie i w zasadzie deklasuje jakąkolwiek konkurencję. Przecież do tej agresywnej bryły nie miałoby podejścia nawet najnowsze BMW X6 w wersji M-Power. Urus wygląda groźnie, dynamicznie i przede wszystkim wydaje się znacznie bardziej oryginalny pod względem konstrukcyjnym od tego co znamy z tradycyjnych europejskich marek. Według mnie, jeśli VAG klepnąłby ten projekt, to Urus rozchodziłby się wprost jak ciepłe bułeczki.

  2. NIEZIEMSKI pisze:

    Bomba! Naprawdę jeden z najoryginalniejszych crossoverów jaki kiedykolwiek pojawił się na rynku. Duża, masywna sylwetka i mocno wyciągnięty tył (właśnie za to uwielbiam pierwszą generację BMW X6, a II generacja nie wygląda już tak spektakularnie) to to na co czekałem. Oczywiście auto nawet jeśli wyjdzie na rynek, będzie poza zasięgiem mojego portfela, ale z wielką chęcią zobaczyłbym takie piękno na polskich ulicach. Zdecydowanie najciekawszy model w swojej kategorii i według mnie TOP 1 jeśli chodzi o wszystkie nowe modele oferowane przez Lambo w ostatnich latach. Nie mogę się napatrzeć. Nieziemsko to wygląda.

Dodaj komentarz