Cupra Tuvasacan. Nowy elektryk prosto z Hiszpanii

Cupra Tuvascan to kolejny SUV tej młodej, hiszpańskiej marki. Pięć lat po odłączeniu Cupry od Seata producent prezentuje nowy, spektakularny model elektrycznej Cupry. Jak wygląda Tuvascan oraz jakie są jego... Czytaj dalej

24 kwietnia 2023
Artykuł z kategorii: Wiadomości, Wiadomości samochodowe

Cupra Tuvascan to kolejny SUV tej młodej, hiszpańskiej marki. Pięć lat po odłączeniu Cupry od Seata producent prezentuje nowy, spektakularny model elektrycznej Cupry. Jak wygląda Tuvascan oraz jakie są jego osiągi?

Źródło: materiały prasowe producenta

Hiszpański e-SUV coupe – jak się prezentuje?

Każda Cupra znana jest ze swojej nietuzinkowej stylistyki oraz wyjątkowych osiągów. W przypadku nowego modelu tej hiszpańskiej marki jest nie inaczej. Tuvascan charakteryzuje się dynamiczną i sportową sylwetką. Na szczególną uwagę zasługują jego trójkątne światła oraz zgrabnie zarysowania tylna część nadwozia. Jest to auto średnich rozmiarów, które mierzy 4644 mm długości, 1861 mm szerokości oraz 1597 mm wysokości. Jego rozstaw osi wynosi 2766 mm. W obszernym środku znajdziemy 15-calowy ekran multimedialny oraz komfortowe fotele sportowe.

Cupra Tuvascan – jakie ma osiągi?

Cupra Tuvascan oferuje elektryczny napęd 4×4. Nowy model dostępny będzie w dwóch wariantach mocy: 286 KM (210 kW) i 340 KM (250 kW). Mocniejszy wariant będzie w stanie rozpędzić się do 100 km/h w nawet 5,6 sekundy. Auto wyposażone będzie w akumulator o pojemności 77 kWh netto, co pozwoli przejechać ok. 550 km na jednym ładowaniu.

Oceń ten artykuł

Cupra Tuvasacan. Nowy elektryk prosto z Hiszpanii

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie 0 ocen

Dodaj komentarz