Maserati Grecale Folgore. Nowy e-SUV od włoskiego producenta

Maserati Grecale Folgore to kolejny elektryczny SUV w portfolio włoskiego producenta. Został on zaprezentowany po raz pierwszy podczas targów Shanghai Auto Show 2023, a jego premiera ma odbyć się na... Czytaj dalej

21 kwietnia 2023
Artykuł z kategorii: Wiadomości, Wiadomości samochodowe

Maserati Grecale Folgore to kolejny elektryczny SUV w portfolio włoskiego producenta. Został on zaprezentowany po raz pierwszy podczas targów Shanghai Auto Show 2023, a jego premiera ma odbyć się na początku 2024 roku.

Źródło: materiały prasowe producenta

Elektryczne auta Maserati

Elektryfikacja wszystkich pojazdów Maserati to główny cel ich producenta na najbliższe lata. Włoski koncern zapowiedział, że od 2030 roku planuje kompletnie zrezygnować z produkowania samochodów spalinowych, a zamiast tego zamierza skupić się wyłącznie na produkcji i sprzedaży modeli bezemisyjnych. Jednym z pierwszych kroków w podjętych tym kierunku jest zaprezentowanie nowego modelu Maserati Grecale Folgore.

Maserati Grecale Folgore

Maserati Grecale Folgore to elektryczny odpowiednik Maserati Grecale, czyli spalinowego SUV-a o pokaźnych osiągach. Folgore napędzany będzie przez dwa silniki elektryczne, które łącznie będą posiadać ok. 550 koni mechanicznych, a ich maksymalny moment obrotowy ma wynosić 820 Nm. Auto rozpędzi się do 100km/h zaledwie w 4,1 sekundy, a pojemność jego baterii szacuje się na poziomie 105 KwH.

Oceń ten artykuł

Maserati Grecale Folgore. Nowy e-SUV od włoskiego producenta

Oceń
Ocena 5/5 na podstawie 1 ocen

Dodaj komentarz